https://www.high-endrolex.com/43 Ile kosztuje remont łazienki?

Cena demontażu urządzeń sanitarnych od sztuki wynosi zazwyczaj około 100 złotych, skucie płytek ceramicznych 20-25 zł/m2, natomiast skuwanie posadzki 30-50 zł/m2. Oprócz tego pamiętaj o wymianie drzwi i ościeżnicy - całość wraz z montażem może kosztować C

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły18 11 2017

Ile kosztuje remont łazienki?

Wyremontowanie łazienki nie jest ani błahym, ani tanim zadaniem - i to bez względu na jej metraż! Podczas prac remontowych wybiera się zazwyczaj wysokojakościowe, przez co kosztowne produkty - inwestuje w solidne płytki, armaturę, oświetlenie.

Do tego dochodzą oczywiście wydatki związane z kupnem rozmaitych materiałów wykończeniowych, wymianą instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, o robociźnie fachowców nie wspominając… W jaki sposób zatem rozplanować budżet i na co się przygotować? O tym możesz przeczytać w poniższym artykule.

stylowa łazienka z industrialnym rysem i ścianą z cegieł

Od czego zacząć remont łazienki?

Cennik usług remontowych zależy od wielu czynników. Dokładna wycena prac jest indywidualna i możliwa dopiero po obejrzeniu pomieszczenia przez fachowca. W artykule przyjrzymy się jednak przedziałom cenowym konkretnych usług budowlanych. Remont łazienki należy zacząć od usunięcia starej armatury oraz skucia płytek. Cena demontażu urządzeń sanitarnych od sztuki wynosi zazwyczaj około 100 złotych, skucie płytek ceramicznych 20-25 zł/m2, natomiast skuwanie posadzki 30-50 zł/m2. Oprócz tego pamiętaj o wymianie drzwi i ościeżnicy - całość wraz z montażem może kosztować Cię około 650 złotych.

łazienka w stylu nowoczesnym, beżowe płytki

łazienka w stylu skandynawskim

Jaki jest koszt podstawowych robót remontowych?

Po dokładnym zdemontowaniu starych powierzchni i oczyszczeniu wnętrza, można pomyśleć o wypoziomowaniu posadzki i nowych tynkach. Koszt 1m2 tynku z materiałem to około 15 zł, natomiast wylewki, 10 zł. Oprócz tego należy pamiętać o nowej instalacji wodnej i elektrycznej - wymiana punktu hydraulicznego to około 200 zł/sztuka, zaś wymiana punktu elektrycznego, 70 zł. Należy jednak pamiętać, że cena usługi zależy od rodzaju ścian, rozlokowania konkretnych punktów oraz tego, ile z ich pragniesz wymienić (mogą być to włączniki światła, lampa sufitowa, oświetlenie boczne oraz gniazdka elektryczne w różnych punktach łazienki).

Ile kosztują płytki łazienkowe?

Teraz przyszedł czas na płytki! Ich cena za 1m2 waha się zazwyczaj od 20 do 100 złotych. Do tego należy doliczyć koszt kleju (około 1 zł/kg) i fug (10-30 zł/kg), a także wziąć pod uwagę wydatki związane z kupnem akcesoriów remontowych. Do całości należy doliczyć również robociznę (od około 35 zł do 80 zł za 1m2). Jeżeli wchodzi ułożenie mozaiki lub bardzo skomplikowanych, fantazyjnych wzorów, cena za ułożenie płytek może wzrosnąć nawet do 120 zł/m2. Mając wykończone ściany możesz zlecić malowanie sufitu. Do łazienki należy zastosować odporną na wilgoć farbę lateksową, za której litr należy zapłacić około 25 zł.

nowoczesna łazienka z płytkami patchwork i żółtymi detalami

nowoczesna łazienka wykończona drewnem

Ile kosztuje "biały montaż"?

Teraz przyszedł czas na urządzenia sanitarne. Ceny wanien wahają się w przedziale od 250 nawet do 5000 tysięcy złotych (modele z hydromasażem), natomiast kabin prysznicowych od 400 do 3500 złotych. Oprócz tego musisz wybrać baterie łazienkowe (50 - 1000 złotych), miskę WC (150 - 3000 złotych) i - jeżeli znajdzie się miejsce - bidet (300 - 2000 złotych). Pamiętaj także, że w przypadku niewielkiej i maksymalnie estetycznej miski WC, należy zdecydować się na tzw. zestaw podtynkowy. Jego koszt + robocizna to wydatek oscylujący zazwyczaj wokół 1000 złotych.

O czym jeszcze pamiętać?

Oprócz płytek i urządzeń sanitarnych nie zapomnij o grzejniku łazienkowym wraz z zaworem. Najtańsza opcja to około 150 złotych, jedna z droższych, designerskich, to wydatek rzędu nawet 2000 złotych. Kolejną inwestycją jest oświetlenie. Oświetleniowa oprawa punktowa może kosztować Cię od 50 do 300 złotych (bez robocizny). Do tego należy doliczyć również koszt kinkietów bocznych, lampy sufitowej oraz nowoczesnych listew typu LED.

łazienka rustykalna z podświetleniem typu LED

Co generuje dodatkowe wydatki?

Jeżeli łazienka posiada już wszystkie niezbędne instalacje i jest gotowa do użytku, należy wziąć pod uwagę koszty zakupu dodatkowego wyposażenia. Może być to szafka wisząca bądź podumywalkowa (250-500 złotych), półki ścienne (około 100-200 złotych), stylowy kosz na pranie (80-150 złotych), tekstylia (około 150 złotych), dozowniki i organizery (około 100 złotych) oraz rzecz najdroższa - pralka. Model ze średniej półki cenowej, klasy energetycznej A++ to wydatek rzędu od 1000 do 1500 złotych.

niewielka łazienka w bloku, styl minimalistyczny

 

Według projektantów, remont łazienki liczącej sobie około 5m2 może wahać się w przedziale od około 8 do 10 tysięcy złotych. Oczywiście, wszystko zależy od zasobności Twojego portfela, jednak jeśli dysponujesz średnim budżetem, taka rozpiętość cenowa jest jak najbardziej realna.

Źródło: Home.pl, 10.2017

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe