https://www.high-endrolex.com/43 W Warszawie coraz trudniej o gotowe mieszkania od dewelopera

Główny Urząd Statystyczny podał, że w miesiącach styczeń-wrzesień 2017 r. w Warszawie oddano do użytkowania 12 043 mieszkań, czyli o 18,4% mniej niż przed rokiem. Wzrosła za to liczba rozpoczętych budów do 16 433 mieszkań (wzrost o 6,9%).

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły14 11 2017

W Warszawie coraz trudniej o gotowe mieszkania od dewelopera

Warszawski rynek nieruchomości przeżywa duże ożywienie. Widać to zwłaszcza na rynku pierwotnym, gdzie deweloperzy sprzedają swoje lokale już na pierwszych etapach budowy. Osoby, które nie mogą sobie pozwolić na długie oczekiwanie, powinny skupić się na poszukiwaniu mieszkań wśród gotowych projektów.

Główny Urząd Statystyczny podał, że w miesiącach styczeń-wrzesień 2017 r. w Warszawie oddano do użytkowania 12 043 mieszkań, czyli o 18,4% mniej niż przed rokiem. Wzrosła za to liczba rozpoczętych budów do 16 433 mieszkań (wzrost o 6,9%). W porównaniu do analogicznego okresu w 2016 r. znacznie zwiększyła się liczba lokali, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia projektem budowlanym do 19 095 mieszkań (wzrost o 21,7%). Z przedstawionych danych wynika, że osoby, które chcą kupić obecnie gotowe mieszkanie z rynku pierwotnego mają mniejszy wybór niż przed rokiem. Wstępne dane GUS dotyczące przyszłości napawają optymizmem, jednak tylko dla osób, które mogą sobie pozwolić na dłuższy czas oczekiwania na mieszkanie.

Zakup mieszkania na pierwszych etapach budowy wiąże się z wieloma utrudnieniami. Czas oczekiwania na odbiór zmusza osoby wynajmujące mieszkanie do ponoszenia comiesięcznych kosztów, które można przeznaczyć na spłatę raty kredytu. Również, z perspektywy osoby, która kupuje nieruchomość posiłkując się kredytem hipotecznym, istotnymi czynnikami stają się terminy realizacji inwestycji i odbioru lokalu. Jeśli nieruchomość jest już gotowa, to koszty związane z ubezpieczeniem pomostowym (do wpisu hipoteki), karencją w spłacie kapitału i ilością transz są często znacznie niższe niż w przypadku dopiero co rozpoczętej inwestycji. Niektóre banki także chętniej udzielają kredytów na mieszkania w ukończonych inwestycjach, w ten sposób minimalizując ryzyko niepowodzenia projektu. Decydując się na ukończoną inwestycję wiemy jak wygląda osiedle, budynek i czy dobrze wpisuje się on w najbliższe sąsiedztwo. Możemy naocznie przekonać się, jak prezentuje się wykończenie części wspólnych, jak wygląda zagospodarowanie terenu wokół budynku i przede wszystkim, jaki widok będziemy mieć za oknem.

Poszukując gotowych mieszkań z rynku pierwotnego warto najpierw przejrzeć najpopularniejsze lokalizacje. Bardzo często w biurach sprzedaży można znaleźć jeszcze mieszkania o najczęściej poszukiwanych metrażach w atrakcyjnych cenach. Potwierdza to Krzysztof Kołakowski z biura sprzedaży inwestycji Bobrowiecka 10, zlokalizowanej na Dolnym Mokotowie. – W naszej inwestycji dostępne są jeszcze mieszkania 2, 3 i 4-pokojowe wyposażone w loggie i tarasy. Nasza inwestycja oprócz prestiżowej lokalizacji ma do zaoferowania także elegancką architekturę, funkcjonalne rozkłady apartamentów i estetycznie zagospodarowaną przestrzeń wokół budynku. Dodatkowo na wybrane mieszkania przygotowaliśmy specjalne oferty promocyjne.

źródło:Jarosław Skoczeń Emmerson, 11.2017

 

 

 

 

 

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe