https://www.high-endrolex.com/43 W jaki sposób zbudować saunę we własnym domu?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły02 11 2017

W jaki sposób zbudować saunę we własnym domu?

Na relaks zasługuje każdy. Przydaje się przecież każdego dnia, nie tylko po ciężkiej pracy, ale i po wielu przygodach, budzących rozmaite emocje. Najczęściej, by się odprężyć, ludzie decydują się na wzięcie odpowiednio przygotowanej kąpieli.

Czasem każdy marzy jednak o momencie prawdziwego luksusu, a ten może zagwarantować mu szczególne urządzenie, takie jak chociażby sauna.

Wielu osobom kojarzy się ona na pewno z salonami SPA lub innymi ośrodkami, mającymi odzyskiwać spokój i zdrowie. Tymczasem tak naprawdę przy odrobinie dobrej woli można ją bez problemu przygotować we własnym domu.

 

sauna w domu

 

Która sauna będzie najodpowiedniejsza?

W pierwszej kolejności trzeba sobie zadać pytanie, jaki rodzaj sauny będzie odpowiedni w naszym przypadku. Od tego, który z nich ostatecznie się wybierze, zależy, jakie elementy będą potrzebne do jej zbudowania.

Jednymi z podstawowych elementów tego rodzaju urządzenia są piece do saun. Zdarza się też, że decydujemy się na gotowe sauny, do których wystarczy jedynie dokupić odpowiedni piec. Wtedy wszystko staje się łatwiejsze, dlatego zwykle wybierają je osoby, które nie miały do tej pory styczności z tworzeniem takich rozwiązań.

Sauna domowa może być między innymi mokra, sucha bądź też parowo-ziołowa. Od modelu, który się wybierze, zależeć będzie, jaka temperatura oraz wilgotność zapanują we wnętrzu urządzenia.

Oba parametry powinno się dobierać właściwie, czyli zachowywać między nimi odpowiednią zależność. Przyjęło się, że suma obu wartości tych parametrów musi wynosić 110.

Co należy wiedzieć o budowie sauny

Dobrym pomysłem będzie przygotowanie sufitu oraz ścian z paneli, wykonanych z drewna. Najlepiej wybierać jodłę kanadyjską, świerk skandynawski lub też cedr, jako najlepsze z możliwych materiałów.

Grubość desek musi wynosić co najmniej 12 mm. Należy też zadbać o odpowiednią izolację cieplną, by wszystko działało jak należy. Można ją stworzyć na przykład z wykorzystaniem wełny mineralnej.

Jeśli zostanie wykonana we właściwy sposób, zdecydowanie skróci czas nagrzewania się całej sauny. Potrzebne jest również podłoże, które okaże się odporne na wilgoć. Najlepiej więc wybrać specjalną wykładzinę lub terakotę.

Nie należy zapominać o właściwej wentylacji i oświetleniu

W takim urządzeniu, jak sauna, powietrze zawsze powinno mieć możliwość właściwej cyrkulacji. W tym celu należy więc zadbać o zapewnienie otworów wlotu oraz wylotu powietrza (są one niezbędne do właściwego funkcjonowania sprzętu).

Ważne jest także oświetlenie, a w tym klosz, który należy do niego dodać – musi być szczelny, by nie dostawała się do niego para.

Jeśli przygotowując domową saunę zachowa się zdrowy rozsądek i dostosuje do wszystkich reguł, wszystko powinno się udać.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe