https://www.high-endrolex.com/43 Kolorowe płytki - naturalny materiał do dekoracji wnętrz

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły25 10 2017

Kolorowe płytki - naturalny materiał do dekoracji wnętrz

Płytki ceramiczne znane są od starożytności. Ludzie, którzy zaczęli osiadać na wybranych ziemiach i budować swoje siedziby, potrzebowali naczyń do przechowywania żywności, a także materiałów budowlanych. Dzięki glinie pozostawionej na słońcu lub wypalanej w pobliżu ognia powstawały pierwsze garnki i miski o porowatej strukturze, ale z czasem także terakotowe dachówki. Dzisiaj bez szkliwionych, czyli odpornych na wodę i zabrudzenia płytek, nie wyobrażamy sobie domu. Co więcej, płytki wkraczają coraz bardziej do wnętrz, a osoby, które je wykańczają, coraz bardziej cenią sobie oryginalny design.

Cechy płytek ceramicznych

Wszystkie płytki ceramiczne mają wspólne cechy. Są odporne na ścieranie i zaplamienie. Dobrze znoszą zmiany temperatury, niektóre nasiąkają wodą tylko w minimalnych ilościach. Płytki podłogowe mogą być przeciwpoślizgowe oraz mrozoodporne. Są twarde, wytrzymałe na zginanie, łatwo utrzymać je w czystości, bo wystarczy przemyć je miękką, wilgotną ściereczką. Jeszcze niedawno głównie stosowało się płytki w pomieszczeniach, w których ściany narażone są na zachlapanie, czyli w łazienkach i kuchniach, w miejscach użyteczności publicznej typu baseny, łaźnie, ubikacje. Przydatne były także na stacjach metra, dworcach, w szkołach czy przychodniach. Nie da się jednak ukryć, że wiele osób patrzy dzisiaj na nie z niechęcią, bo zwykłe, kwadratowe czy prostokątne, beżowe czy białe, z mało atrakcyjnymi dekorami po prostu się opatrzyły.

 

płytki ceramiczne

 

Niecodzienne rozwiązania

Jednak w takim miejscu jak salon http://www.interio.lublin.pl/ można przekonać się, że projektanci płytek odkrywają je na nowo, tworząc niebanalne wzory, kolory, ale także zmieniając ich wymiary: od minimalnych kwadracików do tworzenia mozaik, po wielkopowierzchniowe płyty, którymi można pokryć wszystkie podłogi we wnętrzach. Płytki wychodzą obecnie poza łazienki i kuchnie, okazując się znakomitym materiałem do pokrywania podłóg w salonach i sypialniach, zwłaszcza tam, gdzie ogrzewanie jest podłogowe, bo znakomicie przewodzą ciepło. Oryginalne kolory i wzory to także sposób na dekorację ścian w pokojach, gdzie do tej pory używano tapet. Inne spojrzenie na płytki zapewni nam przygotowany specjalny showroom, w którym można na żywo podziwiać efekty wyczarowane we wnętrzach z pomocą nowoczesnej ceramiki.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe