eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły03 10 2017

Trendy w budownictwie w Trójmieście

Od pewnego czasu na rynku deweloperskim obserwuje się powrót do budownictwa wielorodzinnego. To, co kojarzyło się z wielką płytą i estetyką PRL-u, a właściwie jej brakiem, odeszło w niepamięć. Mieszkania w bloku sprzedawane są w bardzo szybkim tempie. Jakie trendy panują w trójmiejskim budownictwie? Co charakteryzuje nowoczesne bloki mieszkalne? Jak buduje się w Gdańsku, Gdyni i Sopocie?

Bloki mieszkalne przeżywają swój renesans. Nie przypominają jednak w niczym szarych, betonowych konstrukcji z lat 70., chociaż szarości i betonu w nich dużo.

Oto 3 najpopularniejsze trendy w nowo powstających inwestycjach na terenie Trójmiasta.

 

1. Minimalizm

Bryły bloków wielorodzinnych to już nie toporne, klockowate budynki, ale ultranowoczesna architektura wpisująca się w krajobraz rozwijających się miast nadmorskich. Szkło, beton i biel królują w minimalistycznych wnętrzach, ale wychodzą również na zewnątrz.

Wiedzą o tym trójmiejscy deweloperzy. Przeszklone loggie dodają budynkowi lekkości, a wysunięte elementy architektoniczne podkreślone betonową strukturą tworzą swego rodzaju rzeźbę 3D. Współczesnym minimalistycznym designem charakteryzują się inwestycje np. przy ulicy Rozewskiej w Gdyni-Chyloni, osiedle Asteria Na Wzgórzu św. Maksymiliana, Jaśminowy Stok w Gdańsku czy willa Passa w Sopocie. Bloki mieszkalne przestają szpecić miasta, a zaczynają cieszyć oko wszystkich przechodniów.

 

2. Przytulne scandi

Z jednej strony nowoczesność, z drugiej zaś architektura przypominająca domy jednorodzinne, zgodnie z panującym od kilku sezonów trendem na ocieplanie stylu scandi.

  • Spadziste dachy,

  • jasna elewacja,

  • drewno,

  • proste kształty,

  • bliskość natury

to wszystko znajdziemy w nowym trójmiejskim budownictwie wielorodzinnym. Bloki mieszkalne przypominające dom to zabieg mający na celu wpasowanie budynku do już istniejących zabudowań, a jednocześnie przełamujący stereotyp wielkiej płyty. Przykładem „domowej” architektury niech będzie Redłowskie Wzgórze dewelopera Budros. Apartamentowce zamknięte w przytulnej, białej bryle, wykończonej drewnem, ze spadzistym dachem, wśród zielonych terenów na granicy Redłowa i Orłowa przypominają wygodny dom na przedmieściu. Podobnie Willa przy Maryli czy Małe Orłowo przywodzą na myśl zabudowę jednorodzinną.

 

3. Osiedle samowystarczalne

Dziś osiedla mieszkalne to nie tylko miejsce, gdzie śpimy i jemy, ale żyjemy w pełni, odpoczywamy i rozwijamy swoje pasje. Dlatego nowe budynki wyposażone są w szereg udogodnień, tak, aby wszystko, czego potrzebujemy, było pod ręką.

Zdrowa moda na sport znajduje swoje odzwierciedlenie w architekturze! Na nowoczesnych osiedlach znajdziemy klub sportowy czy siłownię dostępną tylko dla mieszkańców, tak jak na osiedlu Nowe Kolibki. Szereg atrakcji dla starszych i młodszych, na zewnątrz wśród zieleni, jak i pod dachem, oferuje Osiedle Beauforta na Pogórzu. Własną salę fitness, a także rozległy teren rekreacyjny połączony z owocowym sadem dla mieszkańców oferuje Budros na osiedlu Morenowy Sad. Nazwa osiedla nie jest więc tu przypadkowa. Strefa relaksu i zdrowego trybu życia na wyciągnięcie ręki to wygoda i oszczędność czasu.

Designem, funkcjonalnością i różnymi udogodnieniami trójmiejscy deweloperzy zaskakują swoich klientów. Przełamywanie stereotypów i utartych schematów to najważniejszy trend współczesnego budownictwa.

 

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe