https://www.high-endrolex.com/43 Dlaczego tak chętnie kupujemy nieruchomości na Costa Blanca w Hiszpanii?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki





Dział: Artykuły25 08 2017

Dlaczego tak chętnie kupujemy nieruchomości na Costa Blanca w Hiszpanii?

Coraz więcej Polaków kupuje nieruchomości w Hiszpanii na wybrzeżu Costa Blanca. Tutaj niemal cały czas świeci słońce i jest piękna pogoda. To jest podstawowy powód, dla którego kupujemy nieruchomości w tym regionie. Warunki klimatyczne to podstawowa różnica pomiędzy Hiszpanią, a krajami na północy Europy. Jeżeli kupimy dom wakacyjny nad Bałtykiem, na Mazurach, czy w górach, możemy w nim spędzać 2-3 miesiące w roku w trakcie sezonu. Co innego w Hiszpanii.

Pogoda na wybrzeżu Costa Blanca

Tutaj sezon trwa cały rok - kiedy w Polsce zaczyna się jesień, na wybrzeżu Costa Blanca temperatury wciąż sięgają 30 stopni celsjusza. Kiedy u nas w Polsce pada śnieg, jest szaro i zimno, na południu Hiszpanii wciąż można cieszyć się optymalnymi temperaturami. "Od mieszkańców tego regionu można usłyszeć, że słońce świeci tu przez 360 dni w roku i jest w tym wiele prawdy" - mówi Kinga Kubalok z biura NCB nieruchomoscicostablanca.com.pl

 

nieruchomości w Hiszpanii

 

Region uzdrowiskowy

Zdrowie jest jednym najważniejszych powodów, dla których tak dużo osób chce inwestować tutaj w nieruchomości. Costa Blanca to region uzdrowiskowy, a okolice takich miast, jak Torrevieja, Orihuela, San Pedro są uznawane przez Światową Organizację Zdrowia za jedne z najzdrowszych miejsc na Ziemi z powodu czystego powietrza i niepowtarzalnego mikroklimatu. Życie na Costa Blanca sprzyja dobrej kondycji układu oddechowego i krwionośnego. Dodatkowo w okolicy znajdują się słynne lecznicze błota. Kąpiele błotne mają dobroczynne działanie, dla skóry i całego organizmu.

Czyste plaże Costa Blanca

Plaże na wybrzeżu Costa Blanca co roku oznaczone są błękitną flagą i osiągają najwyższe noty w basenie Morza Śródziemnego. Piękne białe i złociste piaski w połączeniu z lazurowymi, ciepłymi wodami i palmami tworzą wrażenie prawdziwego raju na Ziemi. Większość plaż posiada łagodne i płytkie zejście do wody, przez co są przystosowane dla rodzin z dziećmi. Infrastruktura na plażach i wokół jest znakomicie zorganizowana i rozwinięta, podczas, gdy same plaże zachowują swój naturalny urok i są wyjątkowo zadbane i czyste. Jest mnóstwo restauracji, barów, miejsc zabaw dla dzieci. Nie brakuje parkingów, toalet, pryszniców itp. Wystarczy dołożyć do tego dobrą pogodę, słońce przez cały rok i atrakcyjne ceny zakupu domów, czy apartamentów nad morzem i mamy gotową odpowiedź na pytanie - dlaczego chętnie inwestujemy w nieruchomości w Hiszpanii.

Kupujemy głównie na własny użytek, ale też po to, aby dobrze ulokować pieniądze i zarobić na inwestycji. Zarobić na takiej inwestycji można na dwa podstawowe sposoby - sprzedając nieruchomość za wyższą cenę w przyszłości lub od razu po wyremontowaniu albo też wynajmując na wakacje.

Czy inwestycja w nieruchomości w Hiszpanii jest opłacalna? Ile można zarobić?

Zastanawiając się nad zainwestowaniem w nieruchomość w pierwszej kolejności myślimy o tym, czy będzie to dla nas korzystna transakcja. Inwestycja w nieruchomości w Hiszpaniii jest wciąż bardzo opłacalna, mimo iż w ostatnich latach ceny ruszyły lekko do góry po okresie spadków spowodowanych kryzysem finansowym. Wciąż można tu kupić bardzo tanie nieruchomości, niejednokrotnie tańsze niż w Polsce. Dla przykładu w 2015 roku średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Warszawie wyniosła 7423zł, a średnia cena za metr kwdratowy nieruchomości w Hiszpanii nad morzem wybranych z katalogu biura NCB wyniosła w tym samym roku 6552zł. Oznacza to, że 100 metrowy apartament w Hiszpanii nad morzem można kupić zgodnie z tym przykładem o około 90.000 złotych taniej niż w Warszawie.

Sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii

Ile można zarobić na sprzedaży? - różnie, to zależy od wielu czynników takich, jak odległość od morza, okolicy, stanu nieruchomości itp. Niektórym klientom udaje się załapać na wyjątkowe okazje nieruchomości w Hiszpanii na sprzedaż z przejęć bankowych lub po prostu przeconionych, które bywają niezwykle tanie. "Historie naszych klientów wyraźnie pokazują, że można nieźle zarobić. Niektórzy kupują nieruchomości i sprzedają od razu lub po kilku latach z zyskiem 10%, 20%, nawet 40% i więcej. Zawsze doradzamy naszym klientom, jaką nieruchomość kupić, aby najwięcej zarobić na sprzedaży" - mówi Kinga Kubalok z NCB Nieruchomości Costa Blanca.

Wynajem nieruchomości w Hiszpanii

Jednak najczęściej nasi klienci kupują nieruchomości dla siebie, a zarabiają na wynajmie wakacyjnym w czasie, gdy są w Polsce. "Niektórzy wysyłają znajomych lub rodzinę na wakacje do swojego hiszpańskiego domu i w ten sposób dorabiają drobniejsze kwoty na pokrycie kosztów kredytu hipotecznego. Inni wynajmują za standardową cenę turystom, których jest tu mnóstwo i zarabiają nawet 1000, czy kilka tysięcy euro na miesiąc. Ceny wynajmu standardowego apartamentu na wybrzeżu Costa Blanca zaczynają się od około 50 euro za dobę. Łatwo więc można policzyć, ile wynosi potencjalny zarobek. Jak Państwo widzicie, jest wiele powodów, dla których warto wybrać właśnie nieruchomości Costa Blanca." - dodaje Kinga Kubalok.

 

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy






    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe