https://www.high-endrolex.com/43 Co jest ważne podczas wyboru mieszkania?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły25 08 2017

Co jest ważne podczas wyboru mieszkania?

Z pewnością jest kilka kwestii, o których nigdy nie wolno zapominać wybierając mieszkanie. Warto mieć zawsze na uwadze, że jest to duży zakup, a mieszkanie ma być zdatne do użytkowania nawet przez kilkadziesiąt lat. Co powinno mieć jednak największy wpływ na wybór mieszkania?

 

Standard mieszkania i jego cena

Kwestia standardu mieszkania jest blisko powiązana z jego ceną. Rzecz w tym, że z zasady im mieszkanie jest w wyższym standardzie, tym jest ono droższe. Okazuje się jednak, że różnica w cenach mieszkań podniszczonych oraz nowych jest często zbyt mała. Dlatego też, łatwo dać się nabrać i kupić zniszczone mieszkanie za zbyt wysoką cenę.

 

wybór mieszkania


Z pewnością, tym o czym należy zawsze pamiętać jest podliczenie kosztów, jakie czekają już po zakupie mieszkania. W przypadku lokalu, który jest urządzony w najwyższym standardzie koszty te są zwykle bardzo niewielkie lub też nawet nie ma ich wcale. Co innego jednak, jeśli mieszkanie nie jest w zbyt wysokim standardzie. Wtedy wskazane są remonty, które często kosztują więcej, niż początkowo może się wydawać. Warto zdawać sobie z tego sprawę i zawsze doliczać koszty przyszłego remontu do ceny mieszkania. Może się bowiem okazać, że stare i mocno już zniszczone mieszkanie ostatecznie jest droższe od lokalu w najwyższym standardzie.

Gdzie zlokalizowane jest mieszkanie?

Oczywiście, wybór mieszkania w pierwszej kolejności dotyczy przeważnie wyboru lokalizacji. Najczęściej, kiedy ktoś zaczyna się rozglądać za mieszkaniem, wie już w jakim mieście chce zamieszkać. Pozostaje więc jedynie wybór dzielnicy i osiedla. Wiele osób ceni sobie mieszkanie w centrum, choć dla niektórych jest to opcja niewygodna, gdyż w centrum zawsze jest duży ruch i hałas. Ponadto, trzeba pamiętać, że przeważnie mieszkania w centrum są najdroższe.

Optymalnym rozwiązaniem zdaje się być wybór mieszkania, które leży bardzo blisko centrum, ale jednak nie aż tak, aby panował tam wielki ruch i hałas. Ponadto, warto wybrać lokalizację na tyle oddaloną od centrum miasta, aby ceny mieszkań był już przynajmniej odrobinę mniejsze.

Nie brakuje dzisiaj również zwolenników mieszkania na przedmieściach. Wiele osiedli powstaje w dzielnicach oddalonych od centrum nawet o kilka kilometrów. Dotyczy to oczywiście jedynie największych miast w Polsce. Większość tych największych miast posiada jednak bardzo sprawną komunikację miejską, więc przejazd z przedmieść do centrum czy też do innych dzielnic nie jest szczególnie uciążliwy. Trzeba jednak liczyć się z tym, że czasem może trwać nawet kilkadziesiąt minut. Zwykle ze względu na korki uliczne, również przejazd samochodem nie jest wcale szybszy.

Rynek pierwotny i wtórny - który wybrać?

Warto na pewno również wspomnieć o tym, że wybór mieszkania wymaga zdecydowania się, czy kupować mieszkanie nowe, przez nikogo jeszcze nie używane, czy lepiej wybrać coś na rynku wtórnym. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy. W przypadku mieszkania używanego plusem jest na pewno jego nieco niższa cena. Rynek pierwotny oferuje natomiast bardziej komfortowe mieszkania.

Sprawdź również: http://www.mapanieruchomosci.pl/ na której znajdziesz aktualne oferty mieszkań

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe