eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły03 07 2017

Wynajem czy posiadanie nieruchomości przez przedsiębiorstwo?

Prowadzisz biznes? Zadbaj o jego dobrą lokalizację, która w wielu przypadkach jest kluczowa i wpływa na zainteresowanie Klientów. Zastanów się, czy lepiej wynajmować nieruchomość czy też mieć ją na własność. Oba warianty mają swoje wady i zalety. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, by dowiedzieć się, na co zwracać uwagę i które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla Twojej firmy.

Kupno nieruchomości – za i przeciw

Jeśli zdecydujesz się na zakup nieruchomości, musisz wiedzieć, że są to wysokie koszty jednorazowe. W zależności od miasta, ceny za metr kwadratowy mogą wahać się w granicach od kilku tysięcy do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Zależy to przede wszystkim od następujących czynników:

- lokalizacja – ceny lokali na obrzeżach miast są niższe niż w ścisłym centrum; nieruchomości w dużych miastach, gdzie potencjalnie jest więcej Klientów, są dużo droższe niż w niewielkich miejscowościach.

- nieruchomości nowe lub z rynku wtórnego – cena za metr kwadratowy zależy od tego, czy lokal pochodzi z rynku wtórnego czy też jest świeżo oddany do użytku; zaletą nowych obiektów jest brak kosztów związanych z modernizacją; jeśli zdecydujesz się na nieruchomości z rynku wtórnego, musisz liczyć się z dodatkowymi opłatami związanymi m.in. z remontem starych instalacji czy też naprawą dachu.

Jeśli podejmiesz decyzję związaną z zakupem nieruchomości, musisz dysponować sporą gotówką lub też wziąć kredyt. To może wiązać się z wieloletnimi zobowiązaniami finansowymi, jednak daje znacznie większe możliwości. Spłaconą nieruchomość można sprzedać czy też wynająć. Bieżące opłaty eksploatacyjne nie są wygórowane, a coraz częściej można spotkać lokale bezczynszowe.

 

nieruchomość dla przedsiębiorstwa

 

A może wynajem?

Z uwagi na wysokie koszty związane z zakupem nieruchomości, wiele osób decyduje się na wynajem. Wprawdzie trzeba liczyć się z comiesięcznymi opłatami, często wysokimi, ale w każdej chwili można zmienić lokalizację. Poza tym, nie trzeba martwić się o koszty związane z naprawą wadliwych instalacji. To leży w gestii właściciela obiektu. Minusem wynajmu jest to, że najemca może niespodziewanie wypowiedzieć Ci umowę, choć nie jest to częsta sytuacja.

Jeżeli zdecydujesz się na wynajem lub kupno lokalu, warto skorzystać z usług biura nieruchomości, które pomoże Ci załatwić wszelkie kwestie związane z podpisaniem umowy, dostarczeniem odpowiednich dokumentów. Zaproponuje Ci też lokale dopasowane do Twoich preferencji. Żeby znaleźć odpowiedniego usługodawcę, warto poznać średnie stawki na rynku, by wiedzieć, z jakimi kosztami za pośrednictwo w wynajmie czy zakupie nieruchomości należy się liczyć. W tym celu dobrym pomysłem jest skorzystanie z takiego kalkulatora dla firm: https://kalkulatordlafirm.pl/kalkulatory. Pomoże on rozeznać się w cenach rynkowych i ułatwi negocjacje handlowe. Wynajem lokalu to ważne decyzja. Warto zdać się na porady doświadczonego pośrednika, który nie tylko dopasuje idealny dla potrzeb Twojej firmy lokal, ale również wyręczy Cię w wielu sprawach. Dzięki czemu Ty będziesz mógł na spokojnie zająć się prowadzeniem własnej działalności i sprawami, na których się znasz.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe