eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły13 06 2017

Mieszkanie od dewelopera

Na pewno nie jeden z nas zastanawia się kim jest deweloper budowlany. Jest to nikt inny jak inwestor, często osoba prawna, ale często też fizyczna, która inwestuje swoje pieniądze w budowę nieruchomości mieszkaniowych, przemysłowych, handlowych czy też biurowych z myślą o tym, że zostaną one sprzedane lub wynajęte. Firmy deweloperskie działają w Polsce. Każdy deweloper budowlany kupuje daną nieruchomość lub ziemię pod nią, nadzoruje także pełen proces inwestycyjny – czyli czas od fazy projektu danego budynku czy też kompleksu budynków do zakończenia budowy, aż po sprzedaż bądź wynajem poszczególnych nieruchomości.

Czy korzystanie z usług deweloperskich jest bezpieczne?

Wiele osób zastanawia się na pewno, czy deweloperzy są uczciwi i czy w ogóle korzystanie z usług firmy deweloperskiej jest bezpieczne i opłaca się w ogólnym rozrachunku zakupu jakiejkolwiek nieruchomości. Warto wiedzieć na początek, że w Polsce zostały jasno określone zasady ochrony prac osób, które nabywają nieruchomość deweloperską, bo tak nazywa się lokal czy mieszkanie kupione od dewelopera. Te wszystkie prawa reguluje tak zwana ustawa deweloperska z dnia 16 września 2011 roku, która jest ustawą o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu rodzinnego. Pojawienie się ustawy wykluczyło z rynku nieuczciwe firmy deweloperskie i dało możliwość ubiegania się o swoje pieniądze lub nieruchomości ludziom, którzy zainwestowali pieniądze, a firma deweloperska upadła w czasie trwania inwestycji.

 

mieszkania

 

Budownictwo mieszkań w Krakowie i w innych częściach Polski to ogromne inwestycje, które pochłaniają ogromne pieniądze. Deweloper musi takimi pieniędzmi dysponować, zazwyczaj jest więc tak, że zanim znajdzie klientów na daną inwestycję zaciąga kredyty, by rozpocząć jej realizację. Wielu ludzi kupuje przysłowiową dziurę w ziemi i wiele lat czeka na budowę wymarzonego mieszkania, ale są też tacy, którzy lubią kupować nieruchomości już istniejące lub w trakcie budowy. Warto wiedzieć, że wszelkie prawa zarówno kupującego, jak i dewelopera powinny być zawarte we wszystkich umowach zawieranych na drodze sprzedaży danej nieruchomości. Już nawet tak umowa przedwstępna chroni interesy i jednej, i drugiej strony i pozwala na rozpoczęcie jakichkolwiek roszczeń w razie, gdyby nieruchomość nie powstała w określonym terminie, w innym kształcie niż to założono lub w ogóle prace nad nią zostały przerwane. Ubezpieczony prawnie musi być bowiem i kupujący, i sprzedający, czyli firma deweloperska.

Źródło: Deweloper Inter-Bud

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe