eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły06 04 2017

Tapety w mieszkaniu – jak dobrać je do wnętrza

Jeżeli kupujesz nowe mieszkanie, najprawdopodobniej już nie możesz doczekać się jego urządzania. Gdy czekasz na odbiór własnego lokalu masz czas, by spokojnie zaplanować rozkład mebli oraz ozdób.

Gdyż to ozdoby właśnie decydują o tym, czy mieszkanie wygląda jak z katalogu magazynu wnętrzarskiego, czy jak przeciętne mieszkanie z bloku – któremu niczego nie brakuje, ale które też nie zachwyca swoim wyglądem. Ozdoby: efektowne lampy i lampki, designerskie lub tradycyjne donice z modnymi roślinami czy nietuzinkowe meble – wszystko to może odmienić wygląd nowego mieszkania. Ale jest też łatwiejszy sposób. Można ozdobić mieszkanie tapetami.

Dziś już nie tapetuje się całych pomieszczeń. W praktyce zazwyczaj maluje się większość ścian na jeden lub dwa kolory, a tapetę wykorzystuje do zaznaczenia jednej ze ścian lub charakterystycznego elementu, np. wnęki lub przeciwnie, wystający fragment (zamierzony lub wymuszony np. obecnością komina). Wzorzysta tapeta pomoże pięknie podkreślić to miejsce i nadać mu niezwykłego klimatu.

 

tapeta

 

Jak łączyć tapety z kolorami ścian

W zależności od pomieszczania, zadanie tapety może być nieco inne. W każdym przypadku ważne jest, by kolor tapety harmonizował z kolorem ścian w pomieszczeniu: by barwy dominujące na tapecie pochodziły z tej samej palety barw co kolory na ścianach. Nie musi być to kolor identyczny, jego nasycenie może też być różne. Jeżeli tapeta lub fototapeta przedstawia zielony krajobraz, np. zamglony las, kolor pozostałych ścian powinien się do niego odwoływać – w takiej sytuacji warto byłoby wybrać zgaszony zielony lub szary, korespondujący z widokiem na tapecie.

Oczywiście, kolor ściany nie zawsze da się idealnie połączyć z barwami z tapety. Jeżeli np. zdecydujesz się na tapetę w wyraziste geometryczne wzory, gdzie trzy kolory podstawowe znajdują się w takiej samej ilości, nie znaczy to, że również pozostałe ściany muszą im odpowiadać. Zamiast malować na wyrazisty czerwony, zielony czy niebieski pozostałe ściany w pomieszczeniu, lepiej zdecydować się na coś bardziej neutralnego: szarości, berze oraz biel.

Oglądając nowe mieszkania w Zabrzu warto więc zastanowić się najpierw nad możliwościami dekoracji ścian. Być może okaże się, że aspekty mieszkania, które wcześniej mogłyby wydawać się jego wadami (np. układ ścian) okażą się wspaniałymi inspiracjami do kreatywnego urządzenia mieszkania. A po nowe mieszkania warto wybrać się do dewelopera Trojan.Katowice.pl.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe