eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu16 01 2017

Projekty domów parterowych: co jest modne w obecnym roku?

Rynek budowlany jest niezwykle chłonny, jeśli chodzi o zmieniające się trendy architektoniczne lub inne zmiany związane w szczególności z budową domów jednorodzinnych.

Wraz ze znaczącym wzrostem zainteresowania konstrukcjami parterowymi – posiadającymi garaże, tarasy czy użytkowe poddasza, rośnie również ilość sposobów ich budowy i architektonicznej aranżacji.

 

dom parterowy z poddaszem użytkowym

 

Ukłon w stronę tradycji

Obecnie ponad połowę ogólnego udziału w rynku mają najprostsze, standardowe projekty domów parterowych z garażem wykonane na planie prostokąta lub litery L. Jest to zdecydowanie wielki ukłon w stronę konserwatywnego trendu panującego w budownictwie od prawie trzydziestu lat.

Architekci tworzący takie projekty nie konstruują skomplikowanych planów, na których aż roi się od różnie zaznaczonych ścian działowych, przejść, okien i drzwi, ale trzymają się prostego, sprawdzonego schematu.

Zamiast połączonej kuchni z jadalnią, standardowy podział pomieszczeń rozdzielonych drzwiami; zamiast sypialni z garderobą i osobną łazienką, zwyczajne przejście korytarzem do każdego z tych pomieszczeń. Tradycja i konserwatyzm w projektach architektonicznych będą więc z pewnością odgrywały ważną rolę także w obecnym roku.

I oklaski dla nowoczesności

Nie oznacza to jednak, że w świecie architektów brakuje osób z nowoczesnymi pomysłami, tworzących na przykład projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym w taki sposób, że umiejętnie łączą współczesne rozwiązania techniczne ze sprawdzonymi tradycyjnymi schematami.

W obecnym sezonie modne będą z pewnością domy z centralnym punktem, salonem, od którego rozchodzić się będą przejścia i korytarze do pozostałych pomieszczeń. W nowoczesnych planach architektonicznych nie zabraknie również nuty zachodnich trendów. Chodzi tu przede wszystkim o to, że takie projekty domów parterowych będą pełne przestrzeni, z minimalną liczbą drzwi i okien.

Te ostatnie powinny jednak najczęściej duże, a nierzadko w większych pomieszczeniach jak salon czy jadalnia, zajmować przestrzeń od samej podłogi. Dzięki takim rozwiązaniom zachowuje się bowiem sporą przestrzeń ścian, na których można zawiesić obrazy, zdjęcia, półki na książki lub inne dowolne dekoracje.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe