eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu28 10 2016

Różne wykorzystanie kontenerów

Przy budowie większych inwestycji często na plac budowy przywożone są kontenery. Służą one pracownikom jak biuro, czasem stołówka, czy miejsce odpoczynku na przerwie. Kontenery są świetnym rozwiązaniem wszędzie tam gdzie potrzeba szybko postawić budynek użytkowy.

Skąd się wziął pomysł na takie wykorzystanie kontenerów?

Zacznijmy od wyjaśnienia co to jest kontener. Najczęściej jest to metalowa skrzynia, która ma zunifikowane wymiary i oraz konstrukcję. Służą one do przewożenia towarów, paczek, kartonów, skrzyń, worków oraz innych form na przykład europalet.

Fakt ujednolicenia kontenerów umożliwia przyśpieszenie przeładunku jak również zastosowanie specjalistycznego sprzętu. Zadaniem kontenera jest również ochrona przewożonego ładunku przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak również przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Pierwsze kontenery powstały już przed 1914r. Natomiast od 1929r kontenerami zaczęto przewozić pasażerów pociągu Golden Arrow na trasie Londyn-Paryż. W Europie w roku 1934r opracowano pierwszy standard dla kontenerów służących do transportu drogowego oraz kolejowego.

 

kontenery

 

W Polsce w roku 1919 ppłk inż. Stanisław Rodowicz opracował pierwszy projekt systemu kontenerowego. Amerykanin Malcolm McLean w roku 1955 zainwestował swój majątek i przebudował tankowiec w kontenerowiec. Statek ten nazwał Ideal X. Pierwszy rejs odbył z Newark do Houston.

Kontenery szybko zyskały na popularności. Wyparły przewożenie małych, drobnych ładunków, których w żaden sposób nie opłacało się przeładowywać, transportować i składować. Do tych celów kontenery okazały się idealne.

Początkowo jedynie statki zajmowały się transportem kontenerów. Obecnie infrastruktura jest bardzo rozwinięta, co umożliwia transport 90% drobnych towarów w kontenerach.

Obecnie kontenery są wykorzystywane nie tylko do transportów. Idealnie zastępują budynki tymczasowe, pomocne na przykład na budowach. Kontenery 20-stopowe są idealną bazą na biura, pomieszczenia socjalne czy również sanitarne zaplecze. Można je stawiać samodzielnie jako wolnostojące bądź tworzyć zestawy wielosegmentowe w układzie dwu bądź jednoszeregowym.

Jeśli nie ma do dyspozycji wystarczającej liczby miejsca wówczas kontenery można ustawiać w układzie 2-kondygnacyjnym, a czasem 3-kondygnacyjnym (po odpowiednim wzmocnieniu konstrukcji parteru).

Na indywidualne zamówienie firmy wykonują kontenery techniczne, przeznaczone na portiernie jak również działalność handlową i usługową.

Profesjonalne firmy oprócz produkcji zapewniają również transport swoich wyrobów w Polsce jak i za granicą. W przypadku kontenerów wolnostojących najczęściej przewozi się je w całości i nie wymagają one dodatkowego montażu, natomiast kiedy trzeba przetransportować zestaw wielosegmentowy wówczas każdy kontener przewożony jest oddzielnie a na miejscu ekipa łączy je w cały zestaw.

Producent kontenerów firma Hepamos zapewnia kompleksową obsługę. Produkuje kontenery oraz oferuje usługę transportu do klienta, jak również montażu zestawów wielosegmentowych. Warto zapoznać się bliżej z ofertą firmy.

 

 

 

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe