eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu06 07 2016

Jak i gdzie kupować materiały budowlane?

Dowiedz się, czego właściwie potrzebujesz

Zanim w ogóle przystąpisz do planowania zakupów, skonsultuj się najpierw w ekipą budowlaną – oni najlepiej wiedzą, co – i w jakich ilościach – będzie potrzebne na poszczególnych etapach budowy domu. Tynk, cement i zaprawa, cegły i bloczki betonowe, styropian lub wełna mineralna do ocieplenia budynku, pokrycia dachowe i rury  – dobrze jest mieć to wszystko orientacyjnie wyliczone już przed rozpoczęciem budowy, ponieważ wówczas możesz w miarę precyzyjnie oszacować koszty i uniknąć przykrych niespodzianek w trakcie budowy, gdy okaże się, że czegoś brakuje i nie ma czasu czekać na promocje czy szukać najkorzystniejszej oferty.

Porównaj ceny

Zanim ruszysz do hurtowni i sklepów budowlanych, warto rozejrzeć się w Internecie. Możesz skorzystać z porównywarek cen albo przeanalizować ofertę poszczególnych marketów budowlanych, np. https://www.obi.pl/decom/category/Budowa%C4%87/Materia%C5%82y_budowlane/175. Często o wiele bardziej korzystne wydają się oferty sklepów internetowych – cena może być niższa o kilka lub nawet kilkanaście procent. Jednak w takim wypadku nie zapomnij o doliczeniu kosztów dostawy, ponieważ może się okazać, że ostatecznie nie zaoszczędzisz zbyt wiele podczas zakupów online. Nie zaszkodzi też poczytać wpisy na forach internetowych – w końcu nie ty jeden budujesz czy remontujesz dom, a coraz więcej osób chętnie dzieli się swoimi opiniami na temat produktów, ich cen i jakości, a także informacjami o poszczególnych dostawcach czy sklepach budowlanych.

materiały budowlane

 

Pamiętaj o jakości

Budując własny dom, nie możemy jednak kierować się wyłącznie cenami artykułów budowlanych lecz również – a właściwie przede wszystkim – ich jakością. Nadmierna gorliwość w oszczędzaniu i wybieranie materiałów na podstawie ich ceny i kosztem trwałości może w konsekwencji doprowadzić do zupełnie odwrotnego efektu. Może i zaoszczędzimy podczas budowy, ale odbije się to na nas później, już w trakcie eksploatacji – nieustanne naprawianie usterek spowodowanych niską jakością budulca może wpędzić nas w poważne koszta.

Hurtownia czy market?

Kiedy lista zakupów jest już kompletna, podstawowe wyliczenia sporządzone, a w portfelu lub na koncie znajduje się odpowiednia kwota, pora wybrać dostawcę produktów budowlanych. W zależności od wyników wykonanego wcześniej researchu możesz wybrać lokalną hurtownię lub udać się do jednego z popularnych marketów budowlanych, takich jak OBI, Leroy Merlin, Castorama czy Praktiker. Warto zdecydować się na zakup wszystkich lub większości materiałów w tym samym miejscu, ponieważ wówczas łatwiej będzie negocjować cenę i uzyskać korzystny rabat. I oczywiście nie zapominajmy o fakturach – po zakończeniu budowy będziemy mogli odliczyć od podatku całkiem ładną sumę.

 

 

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe