eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu16 05 2016

Z życia mebli, czyli co Polacy mają w domach

Jeśli w ostatnim czasie poszukiwaliście mebli do mieszkania lub po prostu rozglądaliście się po sklepach meblarskich wiecie jak szeroką i różnorodną mamy ofertę. Meble z sieciówek, robione na zamówienie, z odzysku, designerskie, antyki. W cenach "dla każdego", "dla wybrańców" czy "za pół darmo". Tylko co wybrać?

Sieciówki górą czyli łatwo, szybko i przyjemnie

Najwięcej Polaków wybiera gotowe meble do własnoręcznego złożenia z dużych sieci meblarskich. Prym na naszym rynku wiodą marki zagraniczne, choć trzeba przyznać, że rodzime firmy depczą im po piętach. Dlaczego wybieramy sieciówki? Ponieważ jadąc do sklepu wracamy z meblami, które sami możemy złożyć. To jak wizyta w restauracji: wybieram, zamawiam, konsumuję. Nie musimy czekać na wyprodukowanie mebla, ani na specjalistę, który złoży go w naszym domu. Tego samego dnia kiedy je kupujemy, możemy mieć umeblowany pokój. Dla niektórych z nas składanie mebli wręcz stało się hobby. Jeśli dodamy do tego spory wybór, różnorodny design i przystępne ceny, stanie się dla nas jasne dlaczego Polacy tak lubią sieciówki.
Ich popularność ma jednak również minusy. Musimy się liczyć z tym, że takie same meble będzie mieć część naszych znajomych i rodziny. A więc decydując się na nie musimy pożegnać się z myślą, że są oryginalne. Poza tym cena idzie w parze z jakością. To nie są meble na całe życie. Co prawda z badań wynika, że coraz rzadziej wybieramy meble „do grobowej deski”, z jednej strony licząc, że następnym razem będzie nas stać na coś lepszego, a z drugiej z założeniem, że te nam się znudzą i kupimy coś ładniejszego. Mimo wszystko większość z nas wolałaby aby nawet ich najtańsze meble przetrwały więcej niż jedną burzliwą kłótnię czy szaloną imprezę.

Personalizacja czyli meble na zamówienie

Meble na zamówienie mają tyleż zalet co wad. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że dostajemy dokładnie to na czym nam zależy. Zamawiamy mebel, który idealnie ma się wpasować do naszego mieszkania, zgodnie z naszymi wytycznymi, oczekiwaniami i gustem. Mogą to być meble, które fachowiec zbuduje nam w domu jak na przykład szafy wnękowe, lub po prostu mebel, który przyjedzie po kilku tygodniach od zamówienia. Tu przykładem może być kanapa czy biurko.
Plusem takiego rozwiązania jest z pewnością to, że w tym przypadku to mebel jest dopasowywany do nas a nie odwrotnie. Minusy? Z pewnością nie jest to rozwiązanie dla niecierpliwych. Dobry fachowiec, który nie sprzeda nam fuszerki zwykle ma ręce pełne roboty, a co za tym idzie napięte terminy. Czas oczekiwania może się wydłużyć nawet do kilku tygodni. Dodatkowo u dobrego rzemieślnika zapłacimy za meble więcej niż w sklepie.

Drugie życie mebla


W dzisiejszych czasach stare meble w domu nie są już powodem do wstydu. Stary mebel – im starszy tym lepszy – to szansa na wykazanie się kreatywnością. Prym wiodą meble z czasów PRL-u, których mamy w domach jeszcze całkiem sporo. Przerabiają nie tylko ci, których nie stać na nowe ale przede wszystkim ci, którzy chcą mieć w domu coś wyjątkowego i zrobionego przez siebie. Jak grzyby po deszczu wyrastają blogi i videoblogi typu DIY (z ang. Do It Yourself – zrób to sam) o tym jak samemu przerobić starą toaletkę babci na nowoczesną komodę lub do czego może się nam przydać stare krzesło. Niektórzy idą o krok dalej i potrafią zrobić meble z niczego. Najpopularniejszym materiałem są europalety, z których ci najbardziej kreatywni potrafią zrobić stolik, kanapę czy regał na kwiaty balkonowe. Jest to jednocześnie forma upcyclingu, czyli coś, co było dla wielu śmieciem przekształcamy w coś nowego, o większej wartości.

Design czyli drogo i na czasie


O meblach designerskich z pewnością marzą ci, którzy lubią styl nowoczesny i funkcjonalny. Projektanci co chwilę zaskakują nas nowym spojrzeniem na starą poczciwą kanapę czy biurko. Niestety ich praca kosztuje. Minimalistyczne biurko ze stali i szkła za 18 tys. zł czy funkcjonalny stół rozkładany jednego do trzech metrów to właśnie przykłady tego, co potrafią ci najbardziej kreatywni. Z pewnością nie każdego z nas stać na takie meble ale jeśli już nadwyrężymy nasz domowy budżet na coś, co zostało wyprodukowane w zaledwie kilku egzemplarzach, to możemy być pewni jego wyjątkowości.

Antyki, czyli stare ale wciąż jare


Co mają w sobie antyki, że tak zachwycają? Znawcy twierdzą, że duszę. Z pewnością mają swoją historię. Dla wielu odkrywanie jej jest pasjonujące. Na rynku możemy znaleźć antyki do lub po renowacji. Te po renowacji zwykle osiągają bardzo wysokie ceny. Za dużo niższą cenę możemy nabyć meble do renowacji ale w takim przypadku musimy dodać koszty renowacji, chyba, że sami pokusimy się o ich odrestaurowanie.
Jeszcze całkiem niedawno w naszych domach mieliśmy takie meble, które udało się upolować w sklepie. Dziś to sklepy zabiegają o klienta i kuszą promocjami a wybór jest ogromny. Dlatego dziś nasze mieszkania odzwierciedlają nasze gusta, pasje i zamiłowania a także często zasobność naszego portfela.

Autor: serwis znajdz-taniej.pl

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe