eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu12 05 2016

Urządzanie salonu - elementy które wyróżnią wnętrze

Współczesne projekty domów często zawierają wizualizacje wnętrz oraz proponują, zdaniem autorów, najwygodniejsze rozwiązania. Warto zwrócić uwagę na te sugestie, jednak decyzje  o sposobie urządzania wnętrz podejmujmy w oparciu o własne potrzeby i upodobania.

Strefa dzienna, która najczęściej zawiera w sobie połączone salon, jadalnię oraz kuchnię powinna, w jak najwyższym stopniu, odpowiadać upodobaniom i potrzebom wszystkich członków rodziny. W zależności od stylu, w jakim zdecydujemy się urządzić salon, możemy zastosować kilka motywów, które wyróżnią go i stworzą odpowiedni nastrój.

 

Urządzanie salonu

 

Cegła w salonie

Projekty domów współczesnych bardzo często zawierają w sobie propozycje wykorzystania cegły we wnętrzach. Wydaje się to być nowatorskim rozwiązaniem, jednak w zasadzie od zawsze ten motyw wykorzystywany był w domach. Ceglana ściana znajdzie swoje zastosowanie i nada charakteru  zarówno wnętrzom nowoczesnym – wtedy pomalowana na biało idealnie wyeksponuje dodatki i meble, jak i tradycyjnym salonom, w których stworzy niepowtarzalny klimat i wprowadzi ciepło.

Betonowa ściana

Surowa betonowa ściana może być doskonałą ozdobą minimalistycznego, nowoczesnego albo industrialnego wnętrza. Często takie rozwiązania stosowane są w loftach, ale ostatnim czasy z powodzeniem przenoszone są do małych domów jednorodzinnych.

Podwieszane sufity

Bardzo częstym rozwiązaniem w polskich domach jednorodzinnych jest stosownie podwieszanych sufitów. Ma to na celu możliwość zastosowania lamp halogenowych w pomieszczeniu i nadanie mu tym samym dodatkowego uroku. W takim wypadku możemy dać się ponieść wyobraźni i zabawić się układem oświetlenia w pokoju. Najczęściej podwieszane sufity stosuje się w salonie oraz kuchni, jednak również  w łazienkach i poddaszach stosuje się je coraz częściej.

Antresola

Coraz częściej modne stają się projekty domów z tak zwaną przestrzenią nad salonem. Wiele osób ceni sobie poczucie przestrzeni i moc naturalnego światła. Dla osób które kochają przestrzeń, ale nie chcą tracić zbyt wiele miejsca, dobrym rozwiązaniem jest organizacja antresoli, jest to idealne miejsce na dodatkową strefę relaksu albo domową biblioteczkę.

To tylko kilka przykładów w jaki sposób możemy wyróżnić nasz salon i nadać mu indywidualnego charakteru, od nas samych zależy w jaki sposób wykończymy strefę dzienną.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe