eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu21 04 2016

Jak przebiega budowa domów pod klucz?

Budowanie nowoczesnych domów jednorodzinnych

Każda budowa domu zaczyna się od znalezienia odpowiedniej działki budowlanej, a także zamówienia lub wyboru właściwego projektu. Musi on odpowiadać nie tylko naszym gustom i potrzebom, ale również warunkom działki, na której ma stanąć. Zanim zdecydujemy się na kupno gruntu i projektu, należy koniecznie sprawdzić dla danego terenu uchwalono Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) i dowiedzieć się, jakie wyznacza on warunki. Dokument taki, dostępny zazwyczaj na stronach urzędu gminy, może na przykład narzucić nam limit powierzchni zabudowy działki lub określić kąt nachylenia połaci dachowej. Jeśli takiego planu w danej gminie dotąd nie opracowano, powinniśmy wystąpić do urzędu o wydanie tzw. decyzji o warunkach zabudowy dla odpowiedniej działki. Gdy już dokonamy zakupu, możemy zwrócić się do firmy budowlanej specjalizującej się budowie domów pod klucz, która wykona w naszym imieniu wszystkie kolejne kroki.

Firmy budujące domy pod klucz

Warto wspomnieć, że każdy, bez wyjątku, projekt katalogowy domu wymagać będzie adaptacji. Współpracujący z wybranym przez nas wykonawcą projektant sprawdzi przede wszystkim, czy zaproponowane w projekcie fundamentowanie odpowiada warunkom działki, wprowadzi niezbędne modyfikacje i wystąpi w naszym imieniu o uzgodnienia z dostawcami mediów. Po zatwierdzeniu, projekt zostaje zgłoszony do urzędu gminy lub załączony do wniosku o pozwolenie na budowę. Gdy upłynie czas procedury urzędowej (30 lub 65 dni), można już przystępować do budowy, by w kilka miesięcy później świętować przeprowadzkę do nowego, gotowego domu. Firma budowlana zadba o organizację placu budowy i dostaw materiałów, będzie nas również na bieżąco informować o przebiegu prac i ukończeniu kolejnych etapów: wylewania fundamentów, stawiania ścian i wylewania stropów, montażu więźby dachowej i robót dekarskich, montażu stolarki okiennej i drzwiowej, kładzenia izolacji i montażu instalacji wewnętrznych, wreszcie prac montażowych i wykończeniowych (ocieplenia i tynki, urządzenia grzewcze, posadzki itp. itd.) aż po ostatnie formalności urzędowe i uroczyste wręczenie kluczy.

 

Dom pod klucz

Biuro arch. MTM Style „Amadeusz” wersja bez piwnicy


Budowa nowoczesnych domów jednorodzinnych pod klucz to znakomite rozwiązanie dla klientów, którzy marzą o domu zbudowanym według ich własnych upodobań przy ograniczeniu formalności do niezbędnego minimum, a zatem – doskonała alternatywa dla osiedli deweloperskich. Wykonawcy domów pod klucz, np Arkada to firmy dobrze obeznane w lokalnych warunkach, które służyć mogą nie tylko fachową obsługą inwestycji, ale także indywidualną poradą, by budowa naszego domu przebiegała sprawnie i bez stresu.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe