eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu17 11 2015

Jak prawidłowo użytkować klimatyzator?

Wysokość temperatury

Aby użytkowanie klimatyzatora nie wpływało w sposób negatywny na stan zdrowia domowników, należy pamiętać, by różnica pomiędzy temperaturą w domu, a temperaturą na zewnątrz była optymalna. W przypadku, gdy jest ona zbyt duża, po wyjściu z pomieszczenia może dojść do szoku termicznego. Fakt ten może również przyczynić się do rozwoju różnego rodzaju infekcji – przede wszystkim ze strony układu oddechowego.

Jak podaje ekspert z serwisu StrefaKlimatyzacji.pl: „Należy pamiętać, iż różnica temperatur nie powinna być większa niż 7°C. W przeciwnym razie, organizm będzie miał trudność z dostosowaniem się do tak zróżnicowanych warunków. Niestety użytkownicy klimatyzatorów często tą kwestię bagatelizują, co prowadzi do późniejszych problemów ze zdrowiem”.

Tempo nawiewu powietrza

Na komfort przebywania w klimatyzowanym pomieszczeniu wpływa również szybkość nawiewu. Optymalna sytuacja ma miejsce, kiedy użytkownicy urządzenia w ogóle nie odczuwają ruchu powietrza, jakie wytwarza. W przypadku, gdy z klimatyzatora wydobywa się silna struga schłodzonego powietrza, we wnętrzu powstaje sytuacja podobna do przeciągu, co ma bardzo niekorzystny wpływ zarówno na stan zdrowia, jak i samopoczucie użytkowników. Zaleca się, by prędkość przepływu powietrza mieściła się w granicach 0,2–0,5 m/s.

 

 

Miejsce montażu klimatyzatora

Równie istotną kwestią jest właściwe umiejscowienie klimatyzatora. Wynika to z faktu, iż zimne powietrze powinno najpierw zmieszać się z ciepłym i dopiero wtedy opaść. Dlatego też, decydując się na ten sprzęt, należy dobrze przemyśleć miejsce jego ulokowania. Należy mieć tu na uwadze, iż klimatyzator powinno montować się w taki sposób, aby struga powietrza nie owiewała bezpośrednio osób, które w pokoju przebywają. Nie powinno więc montować się urządzenia nad biurkiem, sofą lub łóżkiem.

Konserwacja sprzętu

Systematyczna konserwacja klimatyzatora to aspekt o którym nie wolno zapominać. Przede wszystkim należy regularnie czyści i wymieniać filtry, które bywają przyczyną nieprzyjemnego zapachu z klimatyzacji. Ponadto raz w roku należy zadbać o całościową konserwację urządzenia, na którą składają się taki czynności jak odgrzybianie, dezynfekcja i czyszczenie jednostek wewnętrznych, wymiana filtrów, a także czyszczenie jednostki zewnętrznej.

 

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe