eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu10 11 2015

Najlepsze naturalne

Drewno jest wykorzystywane do budowani konstrukcji domów jednorodzinnych, dachów, altan i szop. Drewno można na budowach spotkać w różnych postaciach: bali, belek, tarcic, łat, płyt OSB, desek, czy też drewno klejone.

Od pewnego jednak czasu, można zauważyć, że pomału wraca się do używania drewna, jako materiału konstrukcyjnego. Drewno okazuje się materiałem przyjaznym człowiekowi, z którego można wykonać prawie wszystko. Odpowiednio przygotowane i dobrane drzewo może służyć nie tylko, jako materiał konstrukcyjny, ale również dekoracyjny, czy wykończeniowy. Tak naprawdę, można nawet wykorzystać odpady z obróbki drewna, z których się wykonuje różne płyty klejone. Ten, kto był w górach, polskich Beskidach mógł zauważyć, że co raz większe liczba osób decyduje się na pokrywanie dachu za pomocą tradycyjnych gontów. Nie jest może to rozwiązanie tanie, ale za to ekologiczne i trwałe. Ponadto taki dach, wykonany z gontu jest rozwiązaniem lżejszym, nie wymaga też dodatkowego impregnowania środkami chemicznymi. Trwałość takiego dachy jest określana na kilkadziesiąt lat.

 

 

Jak można również zauważyć wraca się do budowania domów z bali. Tradycyjne góralskie domy, budynki użytkowe, stylizowane na góralskie, pojawiają się nie tylko w okolicach górskich, ale praktycznie na terenie całego kraju. Jednak furorę robią elementy konstrukcyjne wykonane z drewna klejonego. Jest one może droższe od drewna litego, ale jego konstrukcja sprawia, że elementy z drewna klejonego mają wytrzymałość o wiele większą niż elementy konstrukcyjne wykonane ze stali, betonu, aluminium, czy też żelbetonu. Elementy konstrukcyjne wykonane z drewna klejonego są lekkie w stosunku do swojej wytrzymałości. Jak wskazują obliczenia są cztery razy lżejsze niż takie same elementy z betonu, 4,5 razy niż żelbeton i aż 14 razy lżejsze niż elementy wykonane ze stali. Nie prawdą jest twierdzenie, że drewno klejone nie jest odporne na ogień i wysokie temperatury. Tu również wygrywa z wszystkimi nowoczesnymi materiałami konstrukcyjnymi uzyskując doskonały wręcz współczynnik przewodnictwa cieplnego wynoszący 0,3 kcal/mhC, przy czym, trzeba pamiętać, że drewno klejone zachowuje się jak izolator, nie powoduje powstawania mostków termicznych. Może być, więc stosowane zarówno w warunkach zimnych jak i ciepłych.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe