eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu09 04 2021

Strefy w ogrodzie - jak je zaplanować?W dobrze urządzonej przestrzeni dużo przyjemniej jest przebywać. Tyczy się to nie tylko pomieszczeń, ale i otwartych przestrzeni, w tym naszych ogrodów. Podczas projektowania zieleni warto zwrócić uwagę na przemyślane zaplanowanie poszczególnych stref. Jak to zrobić i co wziąć pod uwagę? Odpowiedzi w poniższym artykule!


Dlaczego warto podzielić ogród na strefy?

zakładanie ogrodów

Planowanie stref w ogrodzie pozwala nam w pełni wykorzystać przestrzeń. W ten sposób każdy skrawek ziemi zostanie spożytkowany i nic w ogrodzie nie znajdzie się przez przypadek. Unikniemy również chaosu i bałaganu - wszystko ma swoje określone miejsce. Dużo łatwiej będzie też wykonywać nam niezbędne zabiegi pielęgnacyjne. Dzięki strefom możemy łatwiej rozłożyć i zorganizować sobie pracę. Poza tym taki projekt ogrodu sprosta wszelkim naszym oczekiwaniom - nie będziemy musieli zastanawiać się, czy ogród ma być tylko do uprawy warzyw lub tylko do wypoczynku. Za sprawą starannego podziału możemy mieć to wszystko u siebie!

 

green solution

Strefa ozdobna

Wszyscy fani pięknych roślin z pewnością zechcą mieć u siebie strefą poświęconą właśnie na posadzenie ozdobnych gatunków krzewów czy kwiatów. Podczas planowania strefy ozdobnej weźmy pod uwagę warunki, jakich wymagają rośliny. Czy miejsce, w którym chcemy je zasadzić, jest odpowiednio nasłonecznione i zasłonięte przed wiatrem? W jaki sposób chcemy zaprezentować rośliny? Na rabacie czy na skalniaku? Czy poza roślinami znajdzie się tam coś jeszcze? Śmiało oprócz roślin możemy umieścić tam także ozdobne donice, kwietniki czy nawet rzeźby. W ten sposób strefa ozdobna będzie także miejscem, w którym zaprezentujemy elementy nawiązujące do danego stylu aranżacji ogrodów.


strefy w ogrodzie

Warzywnik w ogrodzie - strefa uprawna

Wielu z nas chce mieć własne świeże warzywa na wyciągnięcie ręki. W tym celu warto stworzyć swoją strefę uprawną. Jak może ona wyglądać? Najłatwiejszym, ale i skutecznym rozwiązaniem będzie zaplanowanie grządek. Wybierzmy do tego część ogrodu, w której słońce świeci zbyt mocno. Wyznacznikiem będzie też odległość do źródła wody - latem warzywa na grządkach będą wymagały częstego podlewania. Poza grządkami, jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, możemy zdecydować się także na szklarnię lub tunel foliowy. To doskonały pomysł dla tych, którzy wolą sadzić warzywa z rozsad niż siać je wprost do gruntu.

Strefa relaksu

W zależności od naszych upodobań i potrzeb strefa relaksu może prezentować się na różne sposoby. Jeśli nie wiemy, jak wprowadzić nasze plany do ogrodu, w planowaniu strefy relaksu, jak i wszystkich pozostałych pomoże nam firma ogrodnicza Green Solutions. Jakie opcje możemy rozważyć?

  • miejsce do zabawy dla dzieci z piaskownicą i huśtawkami;
  • bujany fotel, huśtawka lub hamak, gdzie odprężymy się po pracy;
  • palenisko lub murowany kominek idealny na wakacyjne grillowanie;
  • wolna przestrzeń, na której postawimy basen w wakacje lub gdzie rozłożymy leżaki;
  • altana, która pozwoli nam spędzać czas w ogrodzie także podczas deszczu;
  • taras idealny do spożywania latem posiłków i organizowania wakacyjnych spotkań.

strefa relaksu w ogrodzie

Możliwości mamy naprawdę wiele. Do tego możemy zrealizować je na różne sposoby, wprowadzając do ogrodu elementy konkretnego stylu aranżacji ogrodów. Dobierzmy to mądrze, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń i móc z niej korzystać z przyjemnością.

Strefy w ogrodzie - podsumowanie

Jeśli przed nami tworzenie projektu zagospodarowania naszego ogrodu, podzielenie go na strefy może być dobrym tropem, który ułatwi nam pracę. Będziemy mogli planować swój ogród stopniowo i rozłożyć prace na dłuższy okres, co przy ograniczonym budżecie i niedużej ilości czasu może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe