eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu12 02 2021

Zamek do drzwi - jaki typ zamka wybrać?

Wybór odpowiedniego zamka do drzwi to podstawa, jeśli zależy nam na najwyższej ochronie antywłamaniowej. Na rynku mamy w tym zakresie do wyboru wiele opcji, dedykowanych różnym potrzebom nabywców i różnym rodzajom drzwi. Jaki zamek wybrać, aby czuć się we własnym domu bezpiecznie i komfortowo?

Zamek nawierzchniowy i wpuszczany - jaka jest różnica?

Typ zamkaPodstawowy podział zamków do drzwi to podział na zamki nawierzchniowe i wpuszczane. Która opcja będzie odpowiednia w Twoim przypadku? Zamki wpuszczane to zamki wewnętrzne. Tutaj montażu dokonuje się wewnątrz drzwi w specjalnej kieszeni. Warunkiem jest wyposażenie drzwi w ową kieszeń, a tym samym ich odpowiednia grubość. Jeśli drzwi są zbyt cienkie, polecanym rozwiązaniem są zamki nawierzchniowe. Te montuje się na zewnętrznej części drzwi. Tego typu zamki najczęściej z jednej strony otwieramy kluczem, a z drugiej gałką lub zasuwą, choć wariant z otwieraniem zamka kluczem po obu stronach również jest dostępny.

Na igerda.pl znaleźliśmy szeroki wybór zamków w obu wymienionych wariantach, jednak możliwości w zakresie doboru zamków nawierzchniowych są z pewnością szersze. Dodatkowo, zamki nawierzchniowe spełniają nie tylko funkcję w zakresie ochrony antywłamaniowej, ale i w zakresie estetyki. Poza konkretnymi parametrami zamka możesz wybrać jego kolor (m.in. nikiel, mosiądz, chrom, grafit, brąz) i design. Tutaj wybierając zamek nawierzchniowy możesz także skorzystać z opcji wyposażenia zamka w sztywny łańcuch umożliwiający bezpieczne uchylenie drzwi, tj. eliminujące ryzyko wtargnięcia osoby z zewnątrz do środka mieszkania.

Sprawdź ofertę zamków na igerda.pl

Na co zwrócić uwagę wybierając zamek do drzwi? Tutaj z pewnością najistotniejsze znaczenie będzie miała klasa bezpieczeństwa zamka. Wymienione propozycje marki Gerda to przede wszystkim zamki z najwyższym certyfikatem w zakresie gwarantowanego bezpieczeństwa antywłamaniowego (klasa 7.). Jeśli wybrany zamek będzie jedynym, jaki zamontujesz na swoich drzwiach, warto sięgnąć po taką właśnie opcję. W przypadku gdy zamek nawierzchniowy to drugie rozwiązanie, w jakie wyposażasz drzwi, jego klasa bezpieczeństwa może być niższa.

Co jeszcze wpływa na poziom bezpieczeństwa, jaki zapewnia zamek? Będzie to m.in. rodzaj zastosowanych rygli, czy dodatkowe zabezpieczenia np. w formie blaszki zamka odpornej na przewiercenia. I tutaj zamki Gerda są niezawodne i solidne, a przy tym objęte są wieloletnią gwarancją. Wybierając konkretny model pamiętaj, jedynie, aby dopasować go także do rozmiaru i wagi drzwi

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe