eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu23 08 2019

Nowoczesne lampy do salonu - chcesz poeksperymentować

Salon spełnia kilka funkcji – reprezentacyjną, wypoczynkową, a niekiedy i sypialnianą. Bez oświetlenia sztucznego ani rusz, bo światło naturalne niestety nie jest w stanie zapewnić nam komfortu przez cały dzień. Jeśli chcesz poeksperymentować, a jednocześnie nie stracić na dobrze oświetlonym wnętrzu, postaw na nowoczesny lampy.

Dopasowanie do metrażu i kształtu salonu

Na pierwszym miejscu znaczenie ma metraż oraz kształt salonu. Od tego bowiem zależy, jakie lampy wybierzesz, a także, w jakich miejscach zostaną one umieszczone. Trzymamy się jednak konstrukcji nowoczesnych, bo wbrew pozorom to pomysł na uniwersalne, ale wciąż atrakcyjne oświetlenie.

 

lampy do salonu

Co dobrać do małych salonów? Dobrym rozwiązaniem są lampy, które nie zajmują zbyt wiele miejsca. Mogą to być nowoczesne plafony, które już od lat nie przypominają swoich mizernych pierwowzorów. Ich ogromnym atutem jest równomierne oświetlanie wnętrz. To zaś wpływa na efekt nieco powiększonych przestrzeni, a w małych salonach to wręcz pożądane. Plafony mają również ten atut, że zajmują o wiele mniej miejsca niż klasyczne lampy wiszące. Mogą być niemalże płaskie lub w niewielkim stopniu odstające od sufitu, jeśli stawia się na konstrukcję z kilkoma źródłami światła.

Plafony mogą jednocześnie zastępować oświetlenie boczne, na przykład kinkiety. Stworzą przyjazną atmosferę, a wraz z plafonem umieszczonym na suficie, zaoferują wrażenie spójnej i harmonijnej aranżacji. Dlaczego nowoczesne? Nie tylko ze względu na wspomniany uniwersalizm, ale trwałość uzyskiwaną dzięki zastosowaniu najnowszych, a przy tym efektownych materiałów. Propozycje takiego oświetlenia znajdziesz w sklepie Lampy.it.

W obszernym salonie, który dodatkowo jest wysoki, można pozwolić sobie na znacznie więcej. Jeśli nie lubisz plafonów, poszukaj wśród nowoczesnych lamp wiszących. Pojedyncze dobrze prezentują się nad okrągłym lub owalnym stołem, umieszczone w centralnym punkcie. Nad długim stołem z prostokątnym blatem, również można umieścić pojedyncze lampy wiszące, ale w większej ich liczbie. Ciekawą alternatywą są punkty świetlne rozmieszczone na szynach. Dają możliwość kierowania źródłem światła w dowolną stronę, co wiąże się z dostosowaniem oświetlenia do aktualnych potrzeb.

Pamiętaj o tym, by nie przytłoczyć małego, niskiego i wąskiego salonu, zaś w tym obszernym, wysokim i kształtnym, zastosować kilka źródeł światła, które nie zginą na tle wszystkich elementów wyposażenia.

Barwa światła

Światło ciepłe czy zimne? Zwykle mamy problem z wyborem między tymi dwiema barwami. W salonie możemy zdecydować się na obydwie lub jedną z nich. Musisz jednak wrócić do rozważań na temat funkcjonalności tego pomieszczenia.

Salon służący odpoczynkowi, relaksowi, ten, który jest reprezentacyjny, potrzebuje atmosfery sprzyjającej spotkaniom, jak i odprężaniu się wolnymi chwilami. Dobrze sprawdzi się tu ciepła barwa światła, która działa kojąco i wprowadza przyjazny klimat. Jeśli jednak salon jest pokojem wielofunkcyjnym, w jednej jego części wydzielono przestrzeń na biurko do nauki czy pracy, musi w niej zagościć światło o zimniejszej barwie. Pozwala się ona bowiem koncentrować na wykonywanych zadaniach, szczególnie tych wymagających dużej precyzji.

Prosto czy z finezją?

W salonie możesz eksperymentować ze światłem. Wybrać komplet oświetlenia lub zupełnie inne lampy, w zależności od miejsc, w których będą zastosowane. Najważniejsza zasada w drugim przypadku, to przynajmniej jeden element wspólny dla wszystkich konstrukcji.

Eksperymenty oznaczają wybory nieoczywiste. Lampy o charakterze industrialnym do nowoczesnego, surowego wnętrza? Są jak znalazł! A może bogato zdobione, kryształowe żyrandole do współczesnej aranżacji, która kusi zastosowaniem naturalnych materiałów? Światło odbijające się od szklanych elementów, podkreśli charakter wnętrza!

Weź pod uwagę nasze wskazówki, przemyśl planowaną aranżację, ale nie bój się eksperymentować. Trendy wnętrzarskie pozwalają dziś na dużą dozę szaleństwa.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe