eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu20 06 2019

Aby w łazience było ciepło przez cały rok – grzejnik łazienkowy elektryczny

Łazienka to najcieplejsze pomieszczenie w całym domu, a przynajmniej takim powinno być. Nawet, jeśli na zewnątrz panuje skwar i wieczorem po raz kolejny bierzemy chłodny prysznic, nie chcemy przeziębić się wychodząc spod kabiny czy z wanny. Zaleca się, by w łazience temperatura wynosiła 24°C. Niezbędne stają się zatem grzejniki. Jak je dobierać? Na który produkt postawić?

Jedyne czy dodatkowe źródło ogrzewania?

Największe wymagania mają łazienki duże, z dostępem do okna lub umieszczone w narożu budynku. Z jednej strony można liczyć na światło słoneczne, które sprawia, że łazienka staje się przyjazna, wygląda na bardziej przestronną, a przede wszystkim jest jaśniejsza. Nie trzeba niemalże przez cały dzień korzystać z oświetlenia sztucznego, tym samym oszczędza się na energii elektrycznej. Niestety są i minusy takiego rozwiązania. Łazienka położona i wyposażona w ten sposób, wymaga mocniejszego źródła ogrzewania. Przede wszystkim dlatego, że otaczają ją ściany zewnętrzne, więc szybciej się wychładza. Drugi powód to spory metraż.

 

Aby w łazience było ciepło

 

W małych łazienkach te problemy nie istnieją, ale pojawia się inna wada. Skromne łazienki najczęściej występują w mieszkaniach. To oznacza, że trudno wygospodarować miejsce na klasyczną suszarkę, dlatego grzejniki jednocześnie mają za zadanie suszyć wilgotne ręczniki, a nierzadko również drobne elementy garderoby. I na koniec zostaje nam estetyka, ważna, niezależnie od wielkości i lokalizacji łazienki.

Biorąc pod uwagę tak różne potrzeby, musimy uwzględnić, czy wybierany grzejnik będzie głównym źródłem ogrzewania, a może dodatkowym? W sporych łazienkach nierzadko stawia się na ogrzewanie podłogowe. W takim przypadku grzejnik zawieszany na ścianie, może z powodzeniem być dodatkowym źródłem ciepła, a to oznacza, że na równi z jego funkcjonalnością postawimy estetykę. Funkcjonalne, ale i pięknie się prezentujące grzejniki łazienkowe, można znaleźć w sklepie Econovli.pl.

Jeśli wybór padnie na grzejnik łazienkowy, który będzie jedynym źródłem ciepła w łazience, trzeba skrupulatnie dobrać jego moc do potrzeb pomieszczenia. Uwzględnić należy nie tylko metraż łazienki, ale i fakt, że prawdopodobnie na grzejniku będziemy suszyć wspomniane już ręczniki. To oznacza zapotrzebowanie na większą moc.

Klasyczna drabinka czy nowoczesna podczerwień?

Drabinkowe grzejniki łazienkowe w doskonały sposób łączą funkcjonalność z estetyką. Dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach, kolorach, a to sprawia, że nawet najbardziej wyszukana aranżacja może liczyć na dekoracyjny grzejnik. Drabinkowa budowa pozwala uzyskać funkcję podręcznej suszarki. Jeśli dodatkowo grzejnik zostanie zaopatrzony w termostat, będzie można precyzyjnie regulować temperaturę panującą w pomieszczeniu. Oszczędności przyniesie wybór instalacji zapewniającej ciepło nie tylko dzięki c.o., ale i możliwości podłączenia do prądu.

Grzejniki zasilane tylko c.o. w lecie nie zapewnią nam ciepła, a przecież zarówno wiosną, jak i wakacyjną porą, zdarzają się chłodniejsze dni. Wtedy trudno liczyć na utrzymanie temperatury na właściwym poziomie, dodatkowo nie ma szans na wysuszenie mokrych ręczników. Możliwość podłączenia do zasilania energii elektrycznej niweluje tę niedogodność. Poza tym to również sposób na bieżącą kontrolę i sensowne gospodarowanie zasobami prądu.

Alternatywą jest nowoczesne ogrzewanie na podczerwień. Czym się różni? Praktycznie wszystkim. Montaż paneli działających na podczerwień, możliwy jest nie tylko na ścianie, ale i na suficie, a to zwiększa możliwości aranżacyjne łazienki. Poza tym to zdrowy sposób na uzyskanie ciepła, ponieważ wykorzystuje on zjawisko podczerwieni, pochłaniania fal elektromagnetycznych przez wszystko, co znajduje się w danym pomieszczeniu, a następnie oddawania go w postaci ciepła. Co do estetyki, nie ma sobie równych, bo niemalże płaski panel może kryć się za praktycznym lustrem lub wybraną grafiką. Z minusów trzeba wskazać, że ten sposób ogrzewania, wyklucza uzyskanie ciepłej wody, czyli i tak czeka nas instalacja dodatkowego źródła.

W pierwszej kolejności oceńmy wymagania, jakie tak naprawdę stawia pomieszczenie łazienkowe. Uwzględnijmy metraż, lokalizację łazienki, by dobrze dobrać moc. Nie musimy zapominać o cenie, własnych gustach i aranżacji, jednak niech efektywność ogrzewania oraz jego energooszczędność, będą dla nas kluczowe.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe