eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu08 11 2018

3 niebanalne pomysły na oświetlenie salonu

Dobrze dobrane oświetlenie w salonie sprawia, że w pomieszczeniu, w którym spędzamy najwięcej czasu panuje niepowtarzalny nastrój. Oświetlenie już dawno przestało stanowić jedynie funkcję użyteczną. Dziś jest jednym z najważniejszych elementów aranżacji mieszkania, a gra światłem pozwala na uzyskanie niezwykłego efektu. Przedstawiamy 3 niebanalne pomysły na oświetlenie salonu.

Naturalne materiały

Od kilku sezonów w dekoracjach królują naturalne, często inspirowane Skandynawią wzory. Trend ten dotyczy również oświetlenia. Drewno, papier czy kamień świetnie wyglądają we wnętrzach loftowych, skandynawskich, klasycznych lub prowansalskich. Drewniany żyrandol czy stojąca lampa wykonana z naturalnych materiałów to ponadczasowy wybór do salonu.

Oświetlenie loft

Gwieździste niebo

Zyskującym na popularności trendem w salonowym oświetleniu jest tzw. gwieździste niebo, czyli oświetlenie światłowodowe, montowane w suficie podwieszanym. Gwieździste oświetlenie jest imponujące i pozwala na wyraźne zaznaczenie wybranej strefy w salonie, np. strefy rekreacyjnej. Gwieździste niebo tworzy niezwykły nastrój i choć częściej wybierane jest do sypialni czy przedpokoju, to również w salonie sprawdzi się znakomicie. Jedną z największych i najstarszych firm zajmujących się doborem i sprzedażą tego typu oświetlenia jest łódzka Alfazeta, której realizację można zobaczyć nie tylko w wielu prywatnych domach, ale przede wszystkim w hotelach, ośrodkach SPA czy restauracjach.

oświetlenie niebo

Oświetlenie LED i punktowe

W dziennym pokoju, w którym czas spędzają zarówno domownicy, jak i goście, oświetlenie jest niezwykle istotne. Dlatego poza głównym i dodatkowym źródłem światła, warto postawić także na punktowe doświetlenie wybranych elementów. Przykładem takiego oświetlenia może być niewielki reflektorek, którym podświetlimy obraz na ścianie lub zestaw ramek ze zdjęciami. Do tego celu możemy wybrać dokładnie takie lampki, jak te, które znajdują się w muzeach i galeriach i służą do podświetlania eksponatów. Dodatkowym źródłem światła może być również biokominek, kule świetlne czy lampy solne. Wiele osób decyduje się także na listwy ledowe montowane bezpośrednio do podłogi, ściany lub sufitu.

oświetlenie salon

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe