eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu01 11 2018

Otwarta przestrzeń w mieszkaniu - kiedy warto się na nią zdecydować?

To jeden z najgorętszych trendów wnętrzarskich - otwarta przestrzeń. Nie ma dzisiaj modniejszego projektu mieszkania niż ten, który prawie całkowicie eliminuje ściany i inne dzielące lokum elementy. Takie rozwiązanie nie jest jednak dla każdego. Kiedy warto się na nie zdecydować? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Czy to projekt dla ciebie?

Wszyscy fani loftowych, otwartych aranżacji marzą o podobnym stylu pod własnym dachem. Nic dziwnego - to dzisiaj absolutny hit w urządzaniu wnętrz. Ale przestrzeń przestrzeni nierówna. Pozbawiona ścian może być tylko część dzienna albo cały apartament, łącznie z sypialnią.

 

przestrzeń

 

Zanim jednak podejmiemy decyzję o takim planie otoczenia, musimy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Przede wszystkim - czy na pewno się pomieścimy? Więcej możemy dowiedzieć się na targach mieszkaniowych we Wrocławiu, organizowanych przez mieszkaniowi.pl

Takie mieszkania nie sprawdzą się u rodzin z dziećmi. Młodemu człowiekowi potrzebna jest prywatność, my sami również docenimy spokój płynący z osobnego pokoju dla malca. Jeśli więc planujemy w najbliższym czasie powiększanie liczby domowników, lepiej odpuśćmy tego typu remont. Po czasie będziemy sobie wdzięczni za rozsądek.

Integracja

Otwarty lokal doskonale pasować będzie młodym ludziom, singlom, parom, które nie posiadają dzieci. Odnajdą się tutaj też starsze małżeństwa, z których gniazda już wyfrunęły pociechy. To dobry moment na spełnianie aranżacyjnych marzeń.

Bo takiego typu rozwiązanie projektowe ma wiele plusów. Brak ścian to brak ograniczeń, większa optycznie przestrzeń, szansa na kreatywne zagospodarowanie wnętrza. Tu możemy się integrować z innymi lokatorami, unikamy sytuacji „oddzielnego” życia pod jednym dachem.

Ostrożnie z kolorami!

Jeżeli chcemy urządzić takie lokum, musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Po pierwsze: spójna stylistyka. Nigdzie nie jest to tak ważne, jak właśnie w takich pomieszczeniach. Wszystko tu widać, niczego nie da się ukryć w innym pokoju. Dlatego właśnie niezwykle istotne jest harmonijne współgranie ze sobą kolejnych elementów. Podłogi, kolory, sprzęty i meble powinny zgrabnie się uzupełniać.

Ze względu na brak ścian, powierzchnia może sprawiać wrażenie chłodnej, „magazynowej”. Żeby uniknąć podobnego odczucia, zdecydujmy się na delikatne, ocieplające pomieszczenie akcenty. Dywan w części dziennej, wyspa oddzielająca kuchnię, różnorodne oświetlenie. To one będą teraz pełnić funkcję granic między poszczególnymi sektorami mieszkania.

A może jednak nie?

Otwarta przestrzeń to jednak nie tylko plusy. Są też wady takiego rozkładu. Przede wszystkim - niewiele prywatności. Każda sprzeczka, każda niezgodność i każda kłopotliwa sytuacja rozgrywa się na forum. Warunkiem zgodnego życia w takim miejscu jest więc naprawdę dobre dopasowanie charakterów domowników.

Inną kwestią jest woń kuchni unosząca się wszędzie wokół. To dla niektórych bardzo kłopotliwe. Pamiętajmy o inwestycji w dobry okap, który będzie eliminował nieprzyjemne zapachy.

Zanim przystąpimy do generalnego remontu, zadajmy sobie ważne pytanie: czy będzie się nam tutaj dobrze żyło? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, nie ma na co czekać. Wyburzanie ścian: czas, start!

 

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe