Dział: Budowa domu | 23 10 2018 |
Kleje do glazury dla profesjonalistów | |
Profesjonaliści układający glazurę starają się dokładać wszelkich starań, aby zastosowane przez nich produkty były jak najwyższe klasy. Bardzo często to klient i zamawiający wybiera konkretną glazurę czy wskazuje na wzór, w jakim ma być położona, natomiast wykonawcom pozostawiana jest pewna dowolność w wyborze odpowiednich materiałów. Bardzo ważny przy układaniu glazury na każdej powierzchni, jest odpowiedni systematyczny plan pracy, który zakłada przede wszystkim:
Oczywiście klej do glazury może mieć bardzo różny skład surowcowy i dlatego nie wszystkie produkty tego typu wzięte na oślep z półki w budowlanym hipermarkecie będą prezentowały równy poziom. Wygoda użytkowania i trwałość ułożeniaDla samego wykonawcy bardzo ważne jest, aby klej do glazury nakładał się w bezpieczny i wygodny sposób. Niektórzy producenci klejów specjalistycznych jak https://www.soudal.pl/kleje/item/391-klej-do-glazury-i-terakoty-24a starają się już poprzez odpowiednie zaprojektowanie samego opakowania kleju i jego dyszy, znacząco ułatwić aplikację kleju do konkretnego podłoża. Naturalnie klej nakłada się także na jedną stronę płytki, ale to odpowiednie nałożenie kleju na podłożu – często pod kątem lub ku górze (gdy płytki układane są bliżej sufitu lub przy skosach) jest gwarantem sukcesu. Naturalnie ważnym parametrem, którym cechuje się każdy klej do glazury jest jego tempo wiązania i zasychania. Z jednej strony klej taki musi pozwalać na dość swobodne i niespieszne układanie kolejnych warstw, natomiast z drugiej strony musi wiązać na tyle szybko, aby raz przytwierdzona do podłoża płytka nie odpadła ani nie zmieniła swojej pozycji, co ma kolosalne znaczenie dla zachowania odpowiednich poziomów i pionów w wykończeniu. Pozostałe parametry klejówZapach kleju czy jego barwa mają często znaczenie drugorzędne dla samego układającego glazurę, ponieważ zapach może na pewno wpływać drażniąco na powonienie pracownika, ale nie rzutuje w żaden sposób na jakość ostatecznego wykonania. To samo tyczy się barwy kleju – chociaż na rynku dostępne są zarówno kleje bezbarwne jak i barwione, to jednak z punktu widzenia samego efektu końcowego i prawidłowego ułożenia płytek, barwa położonego na ścianie kleju nie powinna być decydująca. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na termin przydatności do użycia kleju oraz sposób jego aplikacji na podłożu. |
RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.
Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.
Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu: