eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu17 10 2018

Najlepsze mieszkania dla rodzin z dziećmi

Planujesz kupno mieszkania dla siebie i swojej rodziny? Nie możesz zdecydować jaki metraż, liczba pokoi i lokalizacja? Dowiedz się, na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze rodzinnego mieszkania.

Jaki metraż i ile pokoi?

Stały rozwój rynku mieszkaniowego zawdzięczamy przede wszystkim klientom, którzy inwestują w mieszkania przeznaczone na wynajem. Są to najczęściej mieszkania o małym metrażu – kawalerki czy mieszkania dwupokojowe. W dużych aglomeracjach ludzie stale poszukują możliwości rozwoju, a także lepszej pracy – w miastach takich jak Warszawa czy Wrocław liczba studentów poszukujących miejsca zamieszczania stale wzrasta. Nic dziwnego, że małe mieszkania są w kręgu zainteresowania wielu przedsiębiorców. Nieco gorzej przedstawia się oferta mieszkań o powierzchni powyżej 70 metrów kwadratowych. Lokal o taki metrażu znacznie trudniej wynająć, dlatego klienci decydujący się na większe mieszkania, najczęściej kupują je na użytek własny. Duże przestrzenie 4 i 5 pokojowe to zatem idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, a także alternatywna dla domu, którego koszt budowy często przewyższa rodzinny budżet.

 

Mieszkanie dla rodziny

 

Komfort i przestrzeń

Szukając mieszkania dla rodziny należy wziąć pod uwagę przyszłość – dzieci będą coraz starsze, a co za tym idzie będą potrzebowały własnej przestrzeni. Wybór mieszkania, w którym każde dziecko będzie miało własny pokój jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Pokoje powinny być możliwie jak największe, ponieważ dzieci spędzają w nich bardzo dużo czasu. Dziecięcy pokój to nie tylko miejsce zabaw, ale także snu, przyjmowania gości, nauki. Duża powierzchnia i przestronność to gwarancja komfortu dla Twoich pociech.

Lokalizacja

Bardzo ważnym aspektem przy wyborze mieszkania dla rodziny jest jego lokalizacja. Życie w samym centrum wielkich miast bywa uciążliwe. Coraz więcej deweloperów decyduje się na budowę nieruchomości w dzielnicach oddalonych od ścisłego centrum o kilka kilometrów np. deweloper ECO SCALA buduje nowe osiedle we Wrocławiu na Psim Polu i dedykuje je właśnie rodzinom z dziećmi. Dzieję się tak z dwóch powodów:

  • mieszkania w dalszych częściach miasta są o wiele tańsze niż te w jego centrum,
  • dzielnice takie jak Psie Pole oferują spokój, a także bliskie sąsiedztwo terenów zielonych, a co za tym idzie świeższe powietrze.

Infrastruktura

Deweloperzy dedykujący swoje mieszkania rodzinom starają się budować osiedla w dzielnicach miast, które posiadają odpowiednią infrastrukturę i dostęp do komunikacji miejskiej np. Osiedle Słowik na Psim Polu. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o kupnie mieszkania, zwróć uwagę czy w pobliżu Twojego nowego miejsca zamieszkania znajdują się ośrodki takie jak szkoły, przedszkola, żłobki, przychodnie medyczne czy sklepy. Dobra infrastruktura pomoże zaoszczędzić Twój czas, a także pieniądze na dojazdy do centrum.

Tereny zielone

Bliskie sąsiedztwo terenów zielonych sprzyja dobremu samopoczuciu, a także pozwala na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu wraz z rodziną. Oddychanie powietrzem bez spalin, a także możliwość porannego joggingu na łonie natury to nieocenione zalety mieszkania z dala od centrum. Dla przykładu: mieszkania deweloperskie we Wrocławiu na Psim Polu znajdują się w pobliżu rzeki Widawa, co stanowi doskonałe miejsce dla rodzinnych pikników i wycieczek. Szukając mieszkania dla swojej rodziny zwróć uwagę na to, by było ono oddalone od ruchliwych ulic. Zwiększy to nie tylko komfort życia, ale także bezpieczeństwo Twoich najbliższych.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe