eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu17 07 2018

Pompy do betonu – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Pompa do betonu jest rodzajem specjalistycznego sprzętu budowlanego, który służy do pompowania i podawania mieszanki betonowej w kierunkach pionowym i poziomym. Przemieszczona w ten sposób mieszanka może być następnie wykorzystana do realizacji określonych przedsięwzięć budowlanych. Z niniejszego artykułu dowiesz się wszystkiego, co potrzebne do wyboru odpowiedniej pompy do betonu w Warszawie.

Rodzaje pomp do betonu

Na rynku znaleźć można wiele modeli pomp do betonu różniących się między sobą wydajnością i rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Zasadniczo – ze względu na kryterium samodzielnego przemieszczania się urządzenia – wyróżnić można dwa podstawowe rodzaje pomp:

  • l stacjonarne,
  • l mobilne (w tym samochodowe i gąsienicowe).

Pompy do betonu w Warszawie oferowane przez Warbud-beton dostępne są zarówno w wariacie stacjonarnym, jak i mobilnym (pompy samochodowe).

 

pompa do betonu

 

Stacjonarne pompy do betonu

Pompy stacjonarne są najczęściej projektowane jako przyczepy osadzone na kołach, dzięki czemu możliwe jest ich stosunkowo szybkie i wygodne przemieszczanie. Mieszanka betonu jest w tym przypadku transportowana przy użyciu specjalnych węży, które zostają ręcznie doczepione do urządzenia. Pompy stacjonarne mają zazwyczaj niewielkie rozmiary i służą do realizacji skromniejszych przedsięwzięć budowlanych takich jak domy budowlane, chodniki czy baseny.

Samochodowe pompy do betonu

Samochodowe pompy do betonu w Warszawie to rozwiązanie dla tych osób, które poszukują profesjonalnych urządzeń, niezbędnych przy realizacji dużych projektów budowlanych. Pompy samochodowe umożliwiają podawanie betonu na znacznych wysokościach (co nie jest możliwe w przypadku pomp stacjonarnych). Urządzenia te transportują mieszankę betonową przy pomocy specjalnego wysięgnika. Składa się on z kilku segmentów korbowych i w zależności od modelu osiąga długość od 20 do 100 m. Pompy samochodowe, wyposażone w gruszki, które zapobiegają związaniu się mieszanki nazywanymi pompogruszkami. Mobilne pompy do betonu w Warszawie dostępne w Warbud-beton to zarówno standardowe pompy samochodowe, jak i pompogruszki.

Pompy do betonu – na co zwrócić uwagę przed dokonaniem wyboru?

Wybór odpowiedniej pompy do betonu w Warszawie nie jest zadaniem łatwym. Przed jego dokonaniem należy dobrze zastanowić się nad naszymi potrzebami oraz przyszłym przeznaczeniem urządzenia. Podstawowym parametrem, którym różnią się poszczególne modele pomp do betonu jest ich wydajność. Wydajność wyrażana jest jako objętość mieszanki, którą pompa może dostarczyć w ciągu godziny (m3/h). Kolejna kwestią, którą należy przeanalizować przed wyborem konkretnego urządzenia jest maksymalne ciśnienie pompy (określane w barach) związane z efektywnością pracy maszyny. Nie bez znaczenia jest w końcu długość wysięgnika, za pomocą którego transportowana ma być mieszanka betonu. Dłuższy wysięgnik umożliwi podawanie betonu na większych wysokościach, co może być niezbędne w przypadku projektów wielokondygnacyjnych budynków.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe