eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu06 06 2018

Jak wybrać system inteligentnego domu?

Możliwości, jakie oferuje nam współczesna technologia, jest naprawdę dużo. System automatyki pozwala sterować za nas oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją czy żaluzjami okiennymi. Oszczędzamy dzięki temu zarówno czas, jak i pieniądze. Zyskujemy również niebywały komfort. Aby wybrać odpowiedni system, należy zastanowić się wcześniej, czego od niego oczekujemy i na czym nam najbardziej zależy.

 

Redukcja kosztów związanych z energią elektryczną lub gazem

Odpowiednie sterowanie ogrzewaniem i oświetleniem może w znaczny sposób wpłynąć na zmniejszenie kosztów poniesionych na zakup opału oraz energii elektrycznej. Niezależnie od sposobu ogrzewania (podłogowe, czy za pomocą pieca – elektryczne, gazowe, opałem płynnym lub stałym) oszczędność może wynieść nawet do 40%. Czujniki, sterowniki, kontrolery i inne nowości techniczne, rozmieszczone w całym domu, poprzez dokładną kontrolę temperatury i wilgotności pozwalają zoptymalizować system ogrzewania. Użytkownik ustala scenariusz, w którym zawarte są wszystkie jego preferencje dotyczące ciepła w domu, a system samodzielnie dba o jego wykonanie. Sterowanie może również obejmować oświetlenie w poszczególnych pomieszczeniach oraz w całym budynku i polegać na wyłączaniu automatycznie światła, jeśli nikogo w pomieszczeniu nie ma lub też je zapalać, jeśli ktoś wchodzi do pokoju.

 

Inteligentny dom

 

Bezpieczeństwo domu

Dzięki zastosowaniu różnych czujników użytkownik może zdalnie, w każdej chwili sprawdzić, czy w budynku pozamykane są wszystkie okna i drzwi. Bezpieczeństwo zapewnia też system antywłamaniowy, sterujący otwieraniem drzwi wejściowych, wjazdowych, czy garażowych. Czujniki dymu, tlenku węgla, oraz wody kontrolują na bieżąco bezpieczeństwo użytkowników domu.

 

Wygodne sterowanie urządzeniami

System automatyki umożliwia również sterowanie sprzętem AGD, klimatyzacją, żaluzjami itd., za pomocą tabletu lub smartfona z dowolnego miejsca na ziemi. Jest to możliwe dzięki dwukierunkowej komunikacji bezprzewodowej. Wystarczy dowolne urządzenie z zainstalowaną odpowiednią aplikacją, internet i kod dostępu. Więcej informacji na temat możliwości systemów sterowania wykorzystywanych w domu można zaleźć w artykule: „Najnowsze trendy w systemach inteligentnego domu”.

 

Jak wybrać system inteligentnego domu?

Przede wszystkim, dokonując wyboru, należy wziąć pod uwagę fakt, że nie musimy od razu decydować się na zakup całego systemu (co wiąże się z dużym wydatkiem finansowym). Inwestycję można rozłożyć w czasie. Warto na początek zakupić kilka, najistotniejszych dla nas elementów automatyki i stopniowo, poszerzać i uzupełniać jej funkcje. Dużą zaletą całego systemu inteligentnego domu jest fakt, że każde z urządzeń działa niezależnie od pozostałych, dzięki czemu działanie jest dużo prostsze, zaś ewentualna awaria jednego z elementów funkcjonalnych nie zawiesza działania całej automatyki.

 

Przy zakupie każdego, drogiego i skomplikowanego urządzenia obowiązuje jedna, uniwersalna zasada – należy kupować z pewnego źródła i u jednego producenta. Jeśli dokonujemy zakupu w jednym sklepi, zyskujemy gwarancję, że nabyte produkty są odpowiedniej jakości, a ich działanie będzie niezawodne i długotrwałe. Aby uniknąć problemów podczas eksploatacji, dobrze jest też korzystać z autoryzowanych ekip montażowych i serwisowych. Daje to również tę korzyść, że w każdej chwili można bezpłatnie skorzystać z profesjonalnego serwisu i doradztwa. Godna polecenia jest firma Zamel. Na stronie e-sklep.zamel.pl można znaleźć szeroką ofertę wszystkich elementów wchodzących w skład całego systemu, wraz z ich obszernym opisem i opiniami klientów.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe