eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu09 05 2018

Taras przy domu jednorodzinnym - w jakiej technologii powinien być wykonany

Taras to niezbędny element każdego domu jednorodzinnego . Taras to miejsce wypoczynku i spotkań towarzyskich, na nim bawią się dzieci, warto więc zadbać by był on piękny i funkcjonalny. Doradzamy w jakiej technologii wykonać taras tak by spełnił on wszystkie wymagania użytkowników.

Tarasy kompozytowe

Deski kompozytowe wykonane są z materiału będącego mieszaniną drewna naturalnego z tworzywem sztucznym. To sprawia, że deski kompozytowe do złudzenia przypominają prawdziwe drewno. Ma to nie lada znaczenie gdy stawiamy na naturalny wygląd tarasu. Dodatek tworzywa sztucznego gwarantuje wyższą trwałość niż w przypadku drewna naturalnego. Deski kompozytowe są odporne na działanie wilgoci, niskiej temperatury, promieniowania słonecznego, tworzą niesprzyjające warunki dla rozwoju grzybów i pleśni. Dzięki temu taras przez wiele lat będzie wyglądał nienagannie. Koszt wykonania tarasu o powierzchni około 25 metrów kwadratowych to mniej więcej jedenaście tysięcy złotych.

 

taras

 

Deski kompozytowe nie wymagają ani malowania ani impregnowania, co jest ich zasadniczą zaletą. Nie odpryskują ponieważ są barwione w masie podczas produkcji. Kupuje się je z zestawem do samodzielnego w gruncie rzeczy, bardzo prostego montażu. Powierzchnia desek jest ryflowana i szczotkowana, ten zabieg ma na celu nie tylko nadanie im niepowtarzalnej faktury ale również antypoślizgowość. Ma to niebagatelne znaczenie, jeśli z tarasu będą korzystały osoby starsze i dzieci. Dzięki temu, że taras jest antypoślizgowy można swobodnie przemieszczać się nawet po mokrych deskach bez ryzyka poślizgnięcia. Więcej na temat tego typu tarasów przeczytacie tutaj: https://fajnyogrod.pl/porady/tarasy-kompozytowe-ceny-rodzaje-desek-kompozytowych-na-co-zwrocic-uwage/ 

Tarasy betonowe

Najczęściej budowane są wtedy gdy ich powierzchnię mamy zamiar wyłożyć płytkami ceramicznymi lub betonowymi. Konstrukcja zazwyczaj to ścianka wylewana z betonu, bloczki betonowe lub bezpośrednia płyta betonowa wylana na gruncie.

Tarasy betonowe są trwałe i dosyć tanie, choć ich wykonanie w początkowej fazie nastręcza trudności. Budowa takiego tarasu nie może odbywać się zimą konieczne bowiem jest wykonanie prac betonowych lub murarskich. Tarasy betonowe są najczęściej spotykanym typem tarasów zwłaszcza w tak zwanym starym budownictwie.

Tarasy z kostki

Taras z kostki to najprostszy w wykonaniu taras. Do jego wyłożenia nie potrzeba szerokich i specjalistycznych przygotowań. Kostka brukowa lub klinkierowa daje wiele możliwości aranżacji i praktycznie nieograniczoną ingerencję w kształt tarasu.

Taras z kostki świetnie komponuje się z domem w bardzo nowoczesnym minimalistycznym stylu oraz z ogrodem o prostej formie, czystym i przestrzennym. Taras z kostki układamy na miękkim gruncie, nie będzie on bowiem przenosił dużych obciążeń. Jest on nie tylko dość tani ale również łatwy w naprawie w razie takiej potrzeby.

Ogrody przydomowe na tarasie

Taras pięknie zaaranżowany i wypełniony roślinami to marzenie każdego kto chciałby wypoczywać w otoczeniu natury. Ogrody przydomowe na tarasie? Czemu nie. Wybierając rośliny na nasz taras należy pamiętać o jego usytuowaniu względem stron świata, należy także wziąć pod uwagę jego zacienienie. To tymi właśnie parametrami należy się kierować przy wyborze odpowiedniej roślinności.

Ogrody przydomowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Kontakt z naturą mogą zapewnić sobie nawet właściciele niewielkich działek budowlanych. Pamiętajmy by ogrody przydomowe dostosować do stylu w jakim został wybudowany nasz dom jednorodzinny zapewni to ciekawe wrażenia estetyczne i z pewnością stanie się powodem do dumy dla właściciela ogrodu.

Aby ogród przydomowy był piękny i cieszył nasze oko, nie należy zapominać o właściwej pielęgnacji roślin znajdujących się zarówno w ogrodzie jaki i na tarasie. Latem rośliny znajdujące się w donicach i w ogrodzie wymagają praktycznie codziennego podlewania. Aby zapewnić sobie wyjątkowo komfortowy wypoczynek można także przemyśleć wykonanie zadaszenia nad tarasem.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe