eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu18 04 2018

Na co zwrócić uwagę kiedy wybieramy projekt domu?

Kiedy chcemy wybudować dom jednorodzinny, zazwyczaj stajemy przed koniecznością zdecydowania się na jakiś projekt budowlany. Sprawa ta wcale nie jest taka łatwa jak by się mogło wydawać. Większość osób myśli, że po prostu pojedzie do biura architektonicznego, architekt doradzi, a my wybierzemy taki projekt, który nam się po prostu najbardziej spodoba wizualnie. Wbrew pozorom tego typu postępowanie nie jest zbyt mądre. Wybór odpowiedniego projektu, to zdecydowanie bardziej odpowiedzialne zadanie, które jest dość trudne.

Wybór projektu domu to skomplikowana decyzja

Przede wszystkim kiedy wybieramy projekt domu, nie powinniśmy się w pierwszym względu sugerować jego wyglądem zewnętrznym oraz bryłą. Nie jest to oczywiście nic złego wybrać sobie ładny dom, ale przede wszystkim najpierw powinniśmy skupić się na jego właściwościach użytkowych. Warto przeczytać czym charakteryzują się tanie projekty domów.

 

projekty domów

 

Jednym z głównych parametrów użytkowych naszego domu jest jego rozmiar, inaczej metraż lub kubatura. Wiele osób uważa, że im większy dom tym lepszy. Nic bardziej mylnego. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o koszty samego wybudowania takiego domu. Dom jako taki po wybudowaniu będzie nas również kosztował. Koszty te to między innymi koszt ogrzewania, koszt konserwacji oraz serwisowania.

Jeżeli chodzi o koszty eksploatacyjne, za przykład można podać dach. Prędzej czy później dach będzie trzeba co nieco ponaprawiać. Koszty naprawy będą się zwiększać, wraz z rozmiarem dachu.

Warto również pomyśleć o tym, że duży dom wymaga większej ilości sprzątania. Jeśli nie mamy mnóstwa czasu, bądź pieniędzy aby zatrudnić do tego odpowiednie osoby, będziemy mieć mnóstwo roboty. W dużych domach często zdarza się tak, że z niektórych pomieszczeń się w ogóle nie korzysta, przez co stają się zapuszczone. Masz niestandardowe wymiary parceli? Zobacz projekty domów na wąską działkę.

Dach istotnym elementem projektu domu

Ważnym punktem na jakim powinniśmy się skupić jest rodzaj dachu, jaki wybierzemy w naszym projekcie domu. W zasadzie praktycznie do każdego domu możemy dopasować dwa rodzaje dachów. Dwuspadowe oraz wielospadowe.

Ostatnimi czasy coraz częściej wybierane są dachy wielospadowe, ponieważ wyglądają ciekawiej. Mają dużo ładnych zagięć ich bryła jest efektowna. Jednakże z dachem wielospadowym możemy spodziewać się kilku niedogodności.

Przede wszystkim dach wielospadowy zazwyczaj ma zdecydowanie większą powierzchnię. Powierzchnia ta wpływa na ilość ciepła, jaka przez dach ucieka. Nawet jeżeli dach będzie zaizolowany, to i tak ilość ciepła jaką straci, będzie dużo większa niż w przypadku dachu dwuspadowego.

Minusem dachów wielospadowych może być duża ilość skosów na ostatniej kondygnacji. O ile chcemy ostatnią kondygnacją przeznaczyć tylko i wyłącznie na strych, problem ten nie wydaje się być tak istotny. Jeżeli jednak chcielibyśmy zaadaptować poddasze do zamieszkania, wówczas uzyskujemy zdecydowanie mniejszą powierzchnię użytkową. Jest to minus szczególnie w przypadków małych domów, w których będziemy walczyli o dodatkowe wolne miejsce do zagospodarowania.

Oczywiście wszystko zależy od danej konstrukcji dachu i projektu domu. Nie da się ukryć, że dach wielospadowy wygląda bardzo dobrze i urozmaica wygląd domu. Jednakże koszt jego budowy i utrzymania jest droższy w realizacji, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Szukasz ekonomicznego rozwiązania? Sprawdź projekty domów tanich w budowie.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe