eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu05 04 2018

Kominek w drewnianym domu? To nie problem!

Planując budowę domku letniskowego, wielu ludzi decyduje się na zbudowanie go z drewna ze względu na klimatyczność takiego rozwiązania. Drugą rzeczą, która bardzo kojarzy się ze spokojnym wypoczynkiem niczym z bajki, jest kominek. Nie da się jednak  ukryć, że drewno i ogień nie jest zbyt dobrym połączeniem. Czy z tego powodu należy rezygnować z marzeń? Nic bardziej mylnego! Sprawdź, jak powinien wyglądać kominek w drewnianym domku, by zostały zachowane wszystkie względy bezpieczeństwa!

Konstrukcyjne zabezpieczenia

Jedną z najważniejszych decyzji, które należy podjąć, jest wybór odpowiedniego komina, który będzie gwarantował jak największe bezpieczeństwo. Najlepiej nie brać w ogóle pod uwagę standardowego komina murowanego, gdyż ten może być wykonany z różną starannością, a także z różnej jakości materiałów, w zależności od wybranego wykonawcy. O wiele lepszym pomysłem jest skorzystanie z systemów kominowych, które dzięki wykonaniu w technologii prefabrykacji wyróżniają się wysoką szczelnością, a także niebywałą precyzją wykonania. Warto przy tym zwrócić uwagę, że są kompatybilne z wkładami zarówno z systemem dystrybucji gorącego powietrza (DGP), jak i z płaszczem wodnym.

 

kominek

 

Wybierając komin systemowy najlepiej kierować się europejskimi certyfikatami, a także gwarancją przyznawaną przez firmę. Dobry wyborem mogą się okazać systemy oferowane przez www.systemykominowe.pl, gdzie można otrzymać produkty z gwarancją aż trzydziestoletnią na wszystkie elementy ceramiczne. Dzięki temu można być pewnym wysokiej jakości materiałów odpornych nawet na temperatury sięgające aż do 600 °C.

Bezpieczeństwo w pomieszczeniu

Z pewnością kominek znajdujący się w drewnianym domku powinien mieć zamknięte palenisko – to w dużej mierze ograniczy ryzyko zaprószenia ognia, a przy tym szyba także nie jest utrudnieniem w obserwowaniu tańczących płomieni wokół drew, kiedy my będziemy siedzieć wygodnie w fotelu.

Dodatkowo dobrym pomysłem może być odpowiednie zabezpieczenie podłogi w odległości metra wokół paleniska – odpowiednio oprawiona blacha umieszczona na odległość metra wokół paleniska w każdą stronę sprawi, że nawet po otwarciu drzwiczek nie będzie możliwości zaprószenia ognia. W ten sposób jeszcze bardziej ograniczy się jakiekolwiek ryzyko.

Ostatnim co warto zrobić, jest umieszczenie elementów wyposażenia domu w odpowiedniej odległości od paleniska. W ten sposób będziemy mogli się rozkoszować widokiem palącego się drewna w kominku bez obawy o zagrożenie pożarowe.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe