eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu27 02 2018

Nowoczesne, bezpieczne i ekonomiczne ogrzewanie – pompy ciepła

Zastanowimy się dzisiaj czy możliwe jest wykonanie ogrzewania domu lub mieszkania, które będzie oparte na nowoczesnych rozwiązaniach zapewniających maksimum bezpieczeństwa i jednocześnie ekonomicznych a może i nawet ekologicznych? Nowoczesne budownictwo potrzebuje właśnie takich rozwiązań.

Składa się na to kilka zmiennych, które determinują takie oczekiwania. Należy do nich zarówno rosnąca świadomość ekologiczna, jak i dbałość o rodzinny budżet, dla którego koszty ogrzewania stanowią nie lada obciążenie. Jeśli więc może być taniej, bezpieczniej i zdrowiej dla środowiska to dlaczego nie?

 

dom

 

Nowatorskie metody grzewcze wykorzystują dobrodziejstwa, jakie dają odnawialne źródła energii, które pozyskuje się wprost z natury i które przynajmniej na tę chwilę możemy wykorzystywać za darmo. Należą do nich powietrze, woda oraz grunt. Takie systemy ogrzewania nie tylko są bardzo wydajne, ale także cechują je niskie koszty bieżącej eksploatacji. Warto więc przyjrzeć się im nieco bliżej.

 

Gazowa pompa ciepła

Systemy, w których głównym elementem jest nowoczesna pompa ciepła, jako paliwo wykorzystują gaz, jednakże dzięki zjawisku zwanym absorpcją są w stanie pozyskiwać ciepło ze źródeł odnawialnych. Może być to zarówno pompa ciepła powietrze woda (http://www.gazuno.pl/gahp-a-absorpcyjna-pompa-ciepla-typu-woda-powietrze/) , jak i pompa ciepła woda woda albo pompa ciepła grunt woda. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala zredukować koszty ponoszone na ogrzewanie aż do 40%.

Pompy ciepła znajdziemy w ofercie wielu renomowanych producentów. Za przykład może posłużyć nam tutaj firma Gazuno, w której ofercie znajdziemy pompy idealnie pasujące do zastosowań zarówno w budynkach prywatnych, jak i takich o znacznie większej kubaturze. Pompy ciepła nie emitują do naszej atmosfery szkodliwych gazów, dzięki czemu wpływają na poprawę jakości powietrza, którym oddychamy, co ma znaczenie dla coraz większej ilości klientów.

 

 kaloryfer

 

Kocioł kondensacyjny

Doskonałym uzupełnieniem dla pompy ciepła niezależnie od źródła energii odnawialnej, z jakiej korzysta, jest nowoczesny kocioł kondensacyjny. W sprzedaży znajdziemy jednakowo takie zasilane gazem ziemnym, płynnym oraz LPG. Kocioł tego typu dodatkowo odzyskuje ciepło ze spalin, generując jeszcze wyższy procent oszczędności. Pompa oraz kocioł to połączenie idealne, które pozwala na wygenerowanie oszczędności już na etapie montażu, jednocześnie nie obniżając efektywności całego systemu.

 

Dla kogo to rozwiązanie?

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż pompy ciepła w duecie z kotłami kondensacyjnymi możemy zastosować nie tylko w budynkach będących na etapie budowy, ale także tych mających już za sobą długą historię. Warunkiem zamontowania pompy ciepła w starszych obiektach jest jednak wcześniejsze przeprowadzenie stosownej termomodernizacji. Jest ona niezbędna, aby efekty zastosowania pompy ciepła były jak najbardziej zadowalające a różnica w kosztach ogrzewania znaczna. Ma to szczególne znaczenie, jeśli do ogrzania mamy dużą powierzchnię np. hali produkcyjnej, sportowej czy magazynowej.

 

Znajdź finansowanie

Rozwiązania ekologiczne, do których należy montaż gazowej pompy ciepła, mogą liczyć na wsparcie rządowe oraz europejskie. Dogodne możliwości finansowania takiego przedsięwzięcia sprawiają, że staje się ono dostępne dla coraz szerszej rzeszy klientów. Jest to doskonała wiadomość, szczególnie w obliczu galopujących cen opału oraz pogarszającego się stanu naszego powietrza. Decydując się na montaż pompy ciepła, jesteśmy w stanie jednocześnie zaoszczędzić na ogrzewaniu i przyczynić się do czystszego powietrza, którym oddychamy. To zdecydowanie inwestycja warta rozważenia.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe