eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu25 01 2018

Domy fabrykowane – lepsze niż klasyczne budownictwo?

W naszym kraju zdecydowana większość nowo powstałych domów jest wznoszona w dobrze nam znanej technologii murowanej. Z drugiej strony, jesteśmy świadkami małej rewolucji, w postaci domów z zastosowaniem technologii prefabrykowanej. W przeciwieństwie do tradycyjnego sposobu budowy, większość elementów przyjeżdża na plac już przygotowanych w fabryce. Pozostaje zadać sobie pytanie, czy domy modułowe mogą być tak samo efektywne, jak te stojące od lat na osiedlach i prywatnych działkach?

 

domy fabrykowane

 

Wykonanie

Wspomnieliśmy we wstępie o sposobie, w jaki domy modułowe otrzymują swój ostateczny kształt. Jego elementy powstają w całości w fabryce przy użyciu bardzo precyzyjnych maszyn, a po ich ukończeniu są transportowane na miejsce docelowe, którym jest teren wyznaczony przez klienta. Następnym krokiem jest przejście do montażu przez wykwalifikowanych specjalistów. Powstała konstrukcja będzie praktycznie idealna i poprzez charakter wykorzystywanych części, może być ukończona niezależnie od pory roku.

 

mastertec

Źródło: mastertec.biz.pl/domki.html

Czas

Wszystko brzmi bardzo ciekawie i nowatorsko, jednakże ci mniej obyci w sprawie technologii modułowej, mogą zadać sobie pytanie: ile to wszystko będzie trwać? Zaczniemy od tego, że czas budowy będzie zależeć od stopnia prefabrykacji, czyli tego, jak duża część projektu została stworzona w fabryce i jak dużo prac potrzeba będzie wykonać po przetransportowaniu. Gdybyśmy mieli jednak stworzyć określone ramy czasowe, to przykładowy dom dla jednej rodziny, w zależności od jego wielkości, może być zmontowany w ciągu nawet pojedynczego dnia! Inne prace, jak tak zwana „wykończeniówka” i kwestie związane z instalacjami, powinny potrwać od miesiąca do trzech miesięcy. Pomyślcie o tym: czy da się zbudować murowany dom w ciągu 3 miesięcy? Oczywiście, że jest to niemożliwe!

Oszczędności

mastertec

Gdy zamieszkamy w wolnostojącym domu, już po kilku miesiącach zrozumiemy, że przychodzące rachunki za chociażby energię cieplną mogą mocno nadszarpnąć nasz budżet. Domy, które są wykonywane przy pomocy prefabrykatów, są w większości energooszczędne. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu materiałów izolacyjnych zmniejszających utraty ciepła wewnątrz budynku. Inne sposoby na zminimalizowanie rachunków to korzystanie z na przykład paneli słonecznych.

Podsumowanie

Jak widzimy po omówionych kwestiach dotyczących technologii modułowej, nie ma żadnych podstaw, aby traktować ją jako gorszą. Po ukończeniu domu prefabrykowanego zdamy sobie sprawę, że nie różni się on niczym od tych tradycyjnych, zarówno pod względem komfortu użytkowania, jak i możliwości całkowitego dostosowania. Czemu więc nie mielibyśmy zaryzykować? Jeśli jesteś zainteresowany taką usługą serdecznie zapraszamy na stronę mastertec.biz.pl.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe