eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu24 10 2017

Zalety domów piętrowych. Kiedy warto wybrać taki projekt?

Domy piętrowe nie są obecnie w czołówce zainteresowania, ale także bez problemu zakupimy ich projekty. Są odpowiedzią na potrzeby tych inwestorów, którym zależy na uzyskaniu dużej przestrzeni do zamieszkania. Co jeszcze przemawia za tego rodzaju projektami domów?

Przede wszystkim projekty domów piętrowych wybierane są wtedy, gdy inwestor wymaga odpowiedniej przestrzeni dla siebie i swoich bliskich. W związku z tym domy tego typu wybierane są dla rodzin wielodzietnych, aby każdy mógł mieć swoją przestrzeń, również chętnie wybierają je osoby, które zamierzają zamieszkać z rodzicami, aby opiekować się nad nimi. Zatem wtedy, gdy potrzebujemy większej liczby pomieszczeń, dom piętrowy będzie strzałem w dziesiątkę.

 

zalety domów piętrowych

 

Duży dom na małej działce


Kolejnym atutem domów piętrowych jest możliwość uzyskania dużego metrażu nawet na mniejszej działce. W końcu budujemy wtedy wzwyż, dlatego działka nie musi być bardzo duża. Na zaoszczędzonej powierzchni możemy przygotować zachwycający ogród lub większy parking dla samochodów.

Wobec tego wtedy, gdy nie możemy pozwolić sobie na zakup dużej działki albo po prostu nie chcemy, aby dom zajmował zbyt dużą jej powierzchnię, budowa domu piętrowego będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

projekt domu piętrowego

projekt domu piętrowego

 

Zdjęcia: domy nowoczesne projekty Dom.pl

 

Duże pokoje bez trudnych w aranżacji skosów


Gdy chcemy zdecydować się na projekt domu z poddaszem użytkowym, musimy pamiętać o tym, że na piętrze będą skosy, które mogą utrudniać przygotowanie aranżacji. Pod ścianą z ukosem nie postawimy wysokich mebli, a także ona sama ze względu na swoją wysokość ograniczy naszą swobodę poruszania się.

Gdy zdecydujemy się na dom piętrowy, wtedy będziemy mogli bez problemu pomieścić w nim wszystko, co zamierzamy. Wobec tego nie musimy obawiać się o to, że wymarzone meble do sypialni nie zmieszczą się w sypialni. Wygodniej będzie też korzystać się z łazienki.

 

Gotowe projekty domów piętrowych


Aktualnie nie musimy wcale udawać się do pracowni architektonicznej, aby zamówić projekt domu. Możemy zakupić go także za pośrednictwem specjalnych serwisów internetowych, które zajmują się sprzedażą gotowych projektów. W serwisach bez problemu znajdziemy również ciekawe domy piętrowe zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym, z dachem dwuspadowym, wielospadowym czy prostym stropodachem.

Cena gotowego projektu domu piętrowego to zwykle około 2 500 złotych. Projekt musi być również poddany adaptacji, aby dopasować go do miejscowych warunków. Jest to dodatkowy koszt około 1 500 – 2 000 złotych w zależności od wybranego projektu i zakresu potrzebnych do wprowadzenia zmian.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe