Dział: Budowa domu | 29 08 2016 |
Budujemy z głową, czyli ekonomiczne podejście do kosztów energii | |
Wiele mówi się dziś o energooszczędnych rozwiązaniach dla domu czy firmy. Coraz więcej osób decyduje się na konkurencyjnych dostawców energii elektrycznej, a także na alternatywne źródła energii. Dom energooszczędny to temat, który znajduje się w kręgu zainteresowań osób planujących zmiany i renowacje oraz tych, które dopiero marzą o własnym domu. Można zatem powiedzieć, że hasło „buduj z głową” obejmuje więcej niż tylko zaprojektowanie energooszczędnego domu. O cenie 1 kwh prądu warto pomyśleć także w kontekście ekonomicznego zarządzania kosztami już w fazie budowy domu.
Ekonomiczne podejście do kosztów energiiNie trzeba być specjalistą w zakresie szeroko rozumianego budownictwa, aby wiedzieć, że tego rodzaju inwestycje generują bardzo duże koszty, w których poczesne miejsce zajmuje także energia elektryczna. Warto zatem zastanowić się ile standardowo kosztuje nas kwh prądu i co możemy zrobić, aby zaoszczędzić nie tracąc na jakości. Rozsądnym posunięciem może być np. zainteresowanie się ofertą konkurencyjnych dostawców energii elektrycznej. Z punktu widzenia inwestora, czy to prywatnego czy biznesowego, bardzo interesująco prezentuje się propozycja RWE Polska. Oczywiście pojawiają się pewne pytania i wątpliwości - jakby nie patrzeć przez lata większość z nas znała jednego dostawcę prądu. Zwróćmy jednak uwagę na fakt, iż z usług RWE w Polsce korzysta obecnie ponad 800 tys. klientów indywidualnych (zadowolonych…). Ponadto jest to marka, którą cenią odbiorcy w wielu innych krajach europejskich (np. na Węgrzech czy w Niemczech). Co jeszcze warto wiedzieć? Otóż jest to grupa energetyczna, która specjalizuje się także w:
Dlaczego warto budować z RWEA zatem co nam może dać współpraca z RWE i jak wygląda cena 1 kw energii w ofertach przygotowanych dla osób, które „się budują”? Tak naprawdę nie musimy wcale przeszukiwać i analizować różnych produktów, pakietów. Mamy bowiem taryfy budowlane wręcz skrojone na miarę osób, które stawiają dom lub też inwestorów działających w branży budowlanej - http://www.rwe.pl/pl/dla-domu/oferta/energetyczna/budowlana Mało tego możemy wybrać pakiet, który najbardziej odpowiada konkretnej inwestycji. Na potencjalnych oraz aktualnych odbiorców RWE czeka:
A zatem w taryfie C11 strefa rozliczeniowa jest ujednolicona w czasie całej doby. W taryfie C12a godziny poza szczytem (tańsze) trwają od północy do 13-00. Zaś w dwustrefowej taryfie C12b mamy kilka „ekonomicznych” pór dnia: od 22:00 do 6-00, od 13-00 do 15-00. Nie trzeba być strategiem i ekonomistą, aby dopasować plan prac do najlepszego planu taryfowego. Spójrzmy zatem, ile kosztuje kwh prądu w zależności od pory dnia - najtaniej wychodzi w taryfie C12 b w godzinach od 13:00 do 15:00, zaś najdrożej w opcji C12a w porze szczytu. Pakiety na miarę potrzebOczywiście oferta RWE nie ogranicza się do taryf budowlanych, mamy tu szeroki wachlarz możliwości zarówno dla odbiorców biznesowych, jak i dla domu. Odbiorcy indywidualni mogą np. zainteresować się współpracą w ramach pakietu Firma plus Dom - to idealne rozwiązanie dla osób prowadzących działalność, którym zależy na ekonomicznych rachunkach w domu i firmie. Z kolei w ofercie Pewny Prąd mamy gwarancję stałej ceny za 1kwh prądu nawet do 3 lat. Z drugiej strony mamy również taryfy dla osób, które korzystają z prądu w określonych godzinach. np. wiedząc ile kosztuje kwh prądu w taryfie Najprostsza dzień i noc można odpowiednio zaplanować aktywność, pracę (np. korzystnie z internetu itp.). A może energia ze słońca?Oczywiście nowoczesny dostawca energii jakim jest RWE to również alternatywne źródła energii. Fotowoltaika już na dobre rozgościła się w ekonomicznych i ekologicznych inwestycjach budowlanych, projektach, domach oraz obiektach przemysłowych. Jest to technologia, dzięki której przetwarzamy wszechobecne światło słoneczne na tak potrzebną nam energię elektryczną. Oczywiście nadal jest to rozwiązanie dość kosztowne w fazie projektów oraz instalacji, niemniej jednak pamiętajmy o tym, że jest to technologia w 100% ekologiczna, przyjazna środowisku. Nawet zastosowane moduły fotowoltaiczne podlegają recyclingowi. W przypadku oferty RWE instalacja fotowoltaiczna to całość prac – od doradztwa i projektu do wykonania. Warto zapoznać się ze szczegółami oferty - http://www.rwe.pl/pl/dla-domu/oferta/energia-ze-slonca/energia-ze-slonca. Poznamy m.in. szczegóły technologiczne dotyczące zasilania energią słoneczną, dowiemy się ile energii może wyprodukować taka instalacja oraz ile kosztuje kwh prądu uzyskiwanego dzięki ogniwom fotowoltaicznym. Oczywiście nie każdy musi być ekspertem w dziedzinie źródeł energii i ekonomicznego podejścia do zasilania inwestycji czy domu. Na szczęście w przypadku RWE możemy liczyć na fachową pomoc na każdym etapie współpracy.
|
RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.
Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.
Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu: