eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu14 04 2017

Bramy segmentowe i rolowane - najbardziej praktyczne drzwi garażowe

Ze względu na lepsze wykorzystanie miejsca, jeszcze do niedawna cenione, tradycyjne bramy rozwieralne lub bardziej zautomatyzowane drzwi uchylne, utraciły swoją pozycję na rynku. Ci, który mają niewielki podjazd, nie mogą sobie pozwolić na tego typu rozwiązania, które zabierają niepotrzebnie przestrzeń. Obecnie o wiele lepszym, wygodniejszym i przede wszystkim praktyczniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie bramy segmentowej lub rolowanej. Oba zastosowania są obecnie bestsellerami w branży, szczególnie w dziedzinie zakupu nowych lub wymiany starych drzwi garażowych. Swoją popularność z całą pewnością zawdzięczają temu, że zajmują stosunkowo mało miejsca, umożliwiając mieszkańcom użytkowanie całej powierzchni podjazdu. Nowoczesne bramy zapewniają bardzo dobre parametry termiczne, pełne bezpieczeństwo użytkowania, komfort i atrakcyjny wygląd.

 

bramy garazowe

 

Bramy segmentowe składają się z pojedynczych sekcji (segmentów), które mają dwuścienną konstrukcję. Panele stosowane do drzwi segmentowych mogą mieć różną grubość, zapewniając kilka poziomów izolacji, w związku z czym najlepiej nadają się do garaży, które docelowo mają być ogrzewane. Dużym plusem w przypadku tego rozwiązania jest długoterminowa gwarancja.

Bramy rolowane działają na zasadzie nawijania połączonych ze sobą masywnych lameli na rolkę, która jest umieszczona nad otworem wjazdowym. W przypadku, gdy wewnątrz garażu nie ma wystarczającej ilości miejsca, skrzynię można zamontować na zewnątrz, w specjalnej obudowie. Maksymalny rozmiar bram rolowanych to 5 m szerokości i 3 m wysokości. Ich dużym atutem jest to, że można je zamontować zarówno w obiektach już istniejących, jak i w tych dopiero budowanych.

Automatyka bram jest natomiast dobierana pod kątem ich wielkości, konstrukcji, ciężaru, a także częstotliwości, w jakiej będą otwierane. Daje użytkownikom bogate możliwości, gdyż dzięki niej bramy rozpoznają warunki atmosferyczne, a systemy awaryjne mogą działać nawet gdy nie ma prądu. Automatyczne systemy sterowania pozwalają zadbać o bezpieczeństwo innych i mogą stać się integralną częścią domu, przez dopasowywanie się do indywidualnych potrzeb.

Wybór odpowiedniej bramy przede wszystkim zależy od wymagań inwestora i wiąże się z wieloma składowymi. Warto pamiętać, by kolor i struktura pasowały do okien, dachu i oczywiście elewacji, a całość była odpowiednio przygotowana do montażu. Właśnie dlatego przed rozpoczęciem prac należy wykonać pomiary, a następnie nadproże wraz ze ściankami bocznymi oraz instalację elektryczną, do której będzie można podłączyć automatykę.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2021 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe