Dział: Artykuły | 04 09 2014 |
Gips szpachlowy do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych | |
Choć płyty gipsowo-kartonowe wykorzystywane są w pracach wykończeniowych i remontowych od wielu lat, nie znaczy to, że wykonawcy nie mają problemu z ich spoinowaniem. Bardzo często dochodzi do niekontrolowanych pęknięć właśnie na spoinach płyt g-k. Błędów, jakie popełniane są w chwili montażu płyt jest wiele, należą do nich między innymi: niewłaściwe przygotowanie powierzchni, źle dobrana taśma zbrojąca, źle dobrany rodzaj szpachlowania czy niewłaściwe składowanie płyt gipsowych oraz zastosowanie niewłaściwego gipsu szpachlowego. Dlatego w tym artykule sprawdzimy, po jaki gips szpachlowy powinniśmy sięgnąć. Wybór odpowiedniej masy szpachlowej do spoinowania płyt g-k Jeśli zależy nam na uniknięciu ryzyka związanego z wyborem niewłaściwego gipsu szpachlowego należy zastosować zestaw mas wchodzących w skład kompletnego systemu suchej zabudowy. Oznacza to, że płyta gipsowo-kartonowa, profile, wkręty a także masa szpachlowa powinna pochodzić od jednego producenta. Z takiego rozwiązania powinny skorzystać przede wszystkim osoby, które po raz pierwszy mają do czynienia z montażem płyt g-k. Dzięki temu unikną niepotrzebnych problemów.
Jeśli w swoich pracach planujemy użycie taśmy zbrojącej należy wybrać gips szpachlowy NIDA Start do wstępnego szpachlowania, a także NIDA Finisz – do szpachlowania końcowego. Oba gipsy szpachlowe stanowią kompletny system. Jeśli zaś spoinowanie zostanie przeprowadzone bez taśmy należy sięgnąć po duet mas – NIDA Planfix Fresh i NIDA Finish. Warto wspomnieć, że gipsy szpachlowe przeznaczone do wstępnego szpachlowania płyt g-k (takie jak NIDA Start) stosowane są także do montażu narożników, puszek elektrycznych, uzupełniania większych ubytków i wypełniania rys. Jeśli w mieszkaniu planujemy inne prace wykończeniowe, typu „łatanie” dziur, warto jest zainwestować w ten gips.
|
RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.
Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.
Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu: