eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu18 02 2017

Skrzynka pocztowa – funkcjonalność i stylistyka

Skrzynka na listy jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego budynku mieszkalnego. Znajdziemy ją w bloku i w domu jednorodzinnym, choć w obu miejscach może wyglądać inaczej. Wybierając skrzynkę na listy, w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na jej funkcjonalność i wygląd – zakupiony model powinien bowiem pasować do stylu naszego domu i posesji.

Skrzynka na listy – materiał wykonania

Jednym z aspektów, na który warto zwrócić uwagę podczas wyboru produktu do własnego domu, jest materiał jego wykonania. Do wyboru mamy np. skrzynki z tworzywa sztucznego, ale też aluminiowe oraz stalowe – to właśnie te materiały stosowane są najczęściej do produkcji skrzynek na listy.

Stal nierdzewna lub ocynkowana i aluminium doskonale nadają się do produkcji skrzynek pocztowych, ponieważ zapewniają im odporność na działanie czynników atmosferycznych. Jeśli ponadto są pomalowane proszkowo bądź polakierowane, nasza skrzynka zyskuje dodatkową ochronę.

 

Skrzynka pocztowa

 

Funkcjonalna skrzynka pocztowa

Aby skrzynka na listy była wygodna w użytku i funkcjonalna, powinna być odpowiednio skonstruowana. Zwróćmy w tym wypadku uwagę na obecność drzwiczek, umożliwiających wyciąganie przesyłek – powinny być one zamykane na kluczyk.

Front skrzynki powinien być także wyposażony w przezroczyste okienko – dzięki niemu będziemy mogli sprawdzić, czy w skrzynce znajduje się przesyłka bez potrzeby otwierania jej.

Jeśli szukamy skrzynki przeznaczonej do powieszenia na ścianie budynku albo na drzwiach, warto wybrać model wyposażony w daszek. Element ten zabezpieczy znajdujące się wewnątrz listy przez zamoknięciem w czasie deszczu.

Przyjrzyjmy się także otworowi przeznaczonemu do wrzucania do skrzynki przesyłek. Jeśli będzie on odpowiednio szeroki, listonosz będzie mógł z łatwością zostawić dla nas także grubsze listy.

 

Skrzynka pocztowa

 

Skrzynka pocztowa – zwykła czy przelotowa?

Pojedyncze skrzynki pocztowe dostępne są w dwóch formach – zwykłej oraz do zabudowy. Zwykłe skrzynki to modele przeznaczone do wmurowania lub wiszące, które możemy zamontować w wybranym miejscu posesji (np. na elewacji, drzwiach domu czy ogrodzeniu). Przesyłki wrzucane są do nich i odbierane po tej samej stronie.

Skrzynki przelotowe zwane są także skrzynkami do zabudowy – od poprzednich różnią się tym, że otwór wrzutowy znajduje się z jednej strony, a odbiór przesyłki następuje z drugiej strony.

Wygląd skrzynki pocztowej

Skrzynka na listy powinna pasować do stylu, w jakim urządzona jest nasza posesja. O jej wyglądzie decyduje m.in. kształt, który może być maksymalnie uproszczony (co jest typowe dla modeli nowoczesnych) lub który imituje stare przedmioty, np. plecaki.

 

Skrzynka pocztowa

 

O wyglądzie skrzynki pocztowej decyduje także jej kolorystyka. Najczęściej jest ona stonowana, by skrzynka nie rzucała się w oczy, jednak z łatwością znajdziemy produkty stylizowane na stare, jak i te w nowoczesnych, metalicznych odcieniach. Możemy zdecydować się także na jeden z modeli o uniwersalnej, czarnej, brązowej lub grafitowej barwie, które dostępne są np. pod tym adresem https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/bramy-i-ogrodzenia/akcesoria/skrzynki-pocztowe.html.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe