eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu15 02 2019

Piec gazowy dwufunkcyjny – najczęstsze usterki

Tak jak w każdym innym urządzeniu, tak też w piecu gazowym dwufunkcyjnym mogą pojawić się uszkodzenia czy też awarie. Jeżeli nasz produkt jest jeszcze na gwarancji, to prawdopodobnie naprawa nie będzie nas nic kosztować. Jeśli jednak jest to okres pogwarancyjny, to na pewno dobrze jest mieć w swoim notatniku telefon do dobrego serwisanta, żeby nie musieć go szukać w ostatniej chwili. Przedstawimy dziś kilka najczęstszych usterek pieców gazowych dwufunkcyjnych, byś wiedział, z czym może ci przyjść się mierzyć.

Kocioł grzeje tylko wodę

piec gazowy dwufunkcyjny

Jak wiemy, piec gazowy dwufunkcyjny jest odpowiedzialny zarówno za ciepłą wodę w kranie, jak i ogrzewanie naszego mieszkania. Częstą usterką jest to, że woda jest nagrzana, jednak kaloryfery są zimne. Może być to spowodowane tym, że piecyk jest po prostu zapowietrzony - przez to to ciepło nie jest wtłaczane do grzejników. Wówczas wystarczy je odpowietrzyć. Jeżeli to nie zadziała, trzeba sprawdzić w jakim stanie są zawory. Być może przez pomyłkę ktoś je zamknął. Jeżeli jednak są odkręcone, to dobrze jest wezwać serwis - usterka może być poważniejsza, niż nam się wydaje. Natomiast kiedy woda nie jest ogrzana, to zapewne zmagamy się z zabrudzeniem filtrów zasilających wodę. Jeżeli czujemy się na siłach, to możemy go wyczyścić, jednak jeżeli instalacja była długo nie serwisowana (ponad rok), to prawdopodobnie będzie to musiał robić specjalista.

Zbyt niskie bądź wysokie temperatury

Zazwyczaj mamy z tym problemy na samym początku użytkowania. Prawdopodobnie przyczyną całego zamieszania są źle ustawione wartości. Jeżeli pożądana temperatura będzie ustawiona zbyt nisko, to piec może się wyłączać.

Czasami jest tak, że strumień ciepłej wody jest niewystarczający. Jeżeli mieliśmy odpowiednio wyliczone zużycie i wiemy, że nasz piec gazowy dwufunkcyjny powinien działać bez zarzutu, to może się okazać, iż mamy usterkę. Aby się jej pozbyć, na początku dobrze jest przeczyścić filtry - zarówno przy kotle, jak i przy bateriach. Jeśli to nie pomoże, to zapewne kanał, który znajduje się w wymienniku ciepła, zarósł kamieniem. Możemy go usunąć poprzez wymieszanie preparatu do odkamieniania z wodą i przepłukanie instalacji.

Pamiętajmy, że piec gazowy dwufunkcyjny to dla przeciętnego Kowalskiego zbyt skomplikowana instalacja do samodzielnej naprawy. Z tego powodu w razie poważnej usterki tak naprawdę niewiele jesteśmy w stanie zrobić, a tylko możemy pogorszyć sprawę. Aby temu zapobiec, należy przynajmniej raz w roku przeprowadzić serwis, aby mieć pewność, że sprzęt działa prawidłowo. Stawiajmy też na renomowane firmy, takie jak https://www.immergas.pl/. Częste są na przykład awarie sterownika, na które nie wystarcza reset – konieczna jest wówczas pomoc specjalisty. Natomiast bez względu na to warto zapoznać się z instrukcją obsługi kotła - często bowiem, gdy wyskakuje jakiś błąd, mamy gotową podpowiedź co robić w takim przypadku.

Piec gazowy dwufunkcyjny to świetne rozwiązanie jeżeli chodzi o ogrzewanie domu oraz podgrzewanie wody. Sprawdzi się nie tylko w domach jednorodzinnych, ale i mieszkaniach. Trzeba jednak pamiętać, że dbanie o taki sprzęt i jego prawidłowe użytkowanie na pewno przedłuży jego żywotność.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe