eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Budowa domu07 03 2018

Łata do tynkowania - jakie wybrać?

Wśród wielu różnych narzędzi wykorzystywanych w trakcie prac remontowych łaty tynkarskie, czy tez murarskie, niezmiennie pozostają jednym z najbardziej elementarnych, a zarazem najbardziej przydatnych.

Czym jest łata do tynkowania?

Narzędzie, o którym tu piszemy to rodzaj długiej poziomicy – mającej znacznie większe wymiary, niż jej „zwyczajny” odpowiednik. To właśnie po nią się sięga, żeby upewnić się, ze nałożona warstwa tynku będzie równa.

 

łata do tynkowania

 

Można sobie tylko wyobrazić jak wyglądałoby pilnowanie tego za pomocą mierzącej zaledwie kilkadziesiąt centymetrów tradycyjnej poziomicy. Tymczasem kilkumetrowa łata do tynkowania pozwala sprawę załatwić nie tylko szybciej i nieporównywalnie wygodniej, ale i – co przecież najważniejsze – znacznie precyzyjniej.

Z jak długich łat tynkarskich warto korzystać?

To bardzo ciekawe zagadnienie. Jak już wspomnieliśmy, w porównaniu ze zwykłą poziomica, przewagą łaty do tynkowania jest właśnie jej długość. Samo w sobie sugeruje to, że im będzie ona dłuższa, tym lepiej. Jednakże często dochodzi do problemów czysto praktycznych, związanych z wygodą przenoszenia tego przyrządu. Efektem tego jest sytuacja, gdy zazwyczaj wykorzystuje się łaty tynkarskie o długości od dwóch do trzech metrów. Długość taka w pełni wystarcza w przypadku mniejszych pomieszczeń, jednak ekipy remontowe często posiadają łaty o większej długości.

 

łata do tynkowania

 

Takie dłuższe łaty do tynkowania są bardzo przydatne w przypadku wyrównywania tynków w większych salach, na przykład konferencyjnych, biurowych itp. To, co przy zwykłym mieszkaniu okazałoby się wystarczające, w tym przypadku będzie warte zamiany na narzędzie trudniejsze w przenoszeniu, ale przyspieszające i ułatwiające pracę jako taką.

 

łata do tynkowania

 

Uchwyty umieszczone na łacie do tynkowania

W trakcie wyboru odpowiedniej dla własnych potrzeb łaty tynkarskiej zwróć uwagę nie tylko na jej długość,lecz również na jej uchwyty. Chociaż wydaje się to drobiazgiem, to w praktyce przekłada się na wygodę korzystania z samej łaty i przy większych powierzchniach (a więc i większej ilości pracy) nabiera znaczenia.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe