https://www.high-endrolex.com/43 Postaw na atrakcyjne tereny inwestycyjne w Aglomeracji Śląskiej

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły05 01 2017

Postaw na atrakcyjne tereny inwestycyjne w Aglomeracji Śląskiej

Aglomeracja Śląska to jeden z największych i najszybciej rozwijających się ośrodków wielkomiejskich na terenie całej Polski. Obszar ten zamieszkuje ponad 3 miliony osób, a w jego skład wchodzą aż 24 miasta. Z treści poniższego artykułu uzyskasz odpowiedź na pytanie o to, dlaczego warto inwestować w działki inwestycyjne na Górnym Śląsku.

 

Optymalna lokalizacja pod każdym względem

 

Przede wszystkim decydując się na zagospodarowanie górnośląskich terenów inwestycyjnych, można zyskać na dogodnej lokalizacji. Aglomeracja Ślaska posiada bowiem świetne połączenia komunikacyjne, zarówno biorąc pod uwagę transport drogowy oraz publiczny. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na obecność autostrad A1 oraz A4, a także nowoczesnego dworca PKP. Oprócz tego w centrum aglomeracji, Katowicach, znajduje się międzynarodowe lotnisko Pyrzowice.

 

Aglomeracja Śląska

 

Dogodna lokalizacja ma ogromne znaczenie w przypadku angażowania środków w takie tereny inwestycyjne, które służą następnie wzniesieniu wielkich centrów handlowych, punktów usługowych, a także budynków pod inwestycje mieszkaniowe. Inwestor może liczyć na znaczny wzrost włożonych zasobów, gdyż inwestycja staje się obiektem zainteresowania nie tylko społeczności lokalnej, lecz także mieszkańców całej Polski oraz obcokrajowców.

 

Renowacja obszarów poprzemysłowych

 

Bardzo korzystnym rozwiązaniem dla inwestorów jest poddanie renowacji zdegradowanych obszarów poprzemysłowych. Tego rodzaju tereny inwestycyjne są stosunkowo tanie, a ich wtórne wykorzystanie zasadne pod wieloma względami. Przede wszystkich działki takie znajdują się zwykle w najlepiej zlokalizowanych punktach. Oprócz tego władze miast w Aglomeracji Śląskiej chętnie udzielają zezwoleń na rozpoczęcie inwestycji w tego rodzaju miejscach. Wpływają one bowiem pozytywnie na estetykę poszczególnych miast, a także stanowią wartość dodaną dla miejscowej ludności oraz turystów.

 

W ostatnich latach Aglomeracja Śląska została znacznie unowocześniona za sprawą zrealizowanych przedsięwzięć. W centrum aglomeracji powstały ogromne centra handlowe, a także ośrodki kultury, nauki oraz turystyki. Warto wymienić w tym miejscu takie inwestycje jak Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa, Galerię Katowicką oraz Nowy Dworzec PKP w Katowicach.

 

Śląskie tereny przyjazne dla turystów i studentów

 

Myliłby się ten, kto by uważał, że tereny inwestycyjne obejmujące terytorium Aglomeracji Śląskiej są mało atrakcyjne turystycznie, biorąc pod uwagę walory przyrodnicze. Okazuje się bowiem, że Śląsk może się pochwalić sporą powierzchnią lasów, parków oraz naturalnych zbiorników wodnych. Nawet w uchodzących powszechnie za brudne miasto przemysłowe Katowicach, znajdują się tak malownicze obszary jak Dolina Trzech Stawów, Park Ślaski czy Park Kościuszki. Decyzja o zakupie działki w obrębie tych właśnie terenów inwestycyjnych może okazać się wobec tego prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

 

Inwestycja w działkę inwestycyjną to również warte rozważenia rozwiązanie w przypadku chęci wynajmowania nieruchomości. Aglomeracja Śląska stanowi bowiem ogromne centrum akademickie, przyciągając swoją ofertą edukacyjną studentów z całej Polski. Jest to w związku z tym wspaniała sposobność do zainwestowania w nieruchomość pod wynajem, aby w konsekwencji czerpać długofalowe zyski.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez GTB Invest

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe