https://www.high-endrolex.com/43 USTALIĆ BUDŻET, CZYLI CO UWZGLĘDNIĆ PRZY PLANOWANIU BUDOWY DOMU

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły16 11 2016

USTALIĆ BUDŻET, CZYLI CO UWZGLĘDNIĆ PRZY PLANOWANIU BUDOWY DOMU

 

Aby jak najlepiej ustalić lokalizacji dla naszego nowego domu i sprecyzować koszty realizacji projektu potrzebna będzie rozmowa z kilkoma architektami i budowniczymi. Każdy zapewne poda inną "cyfrę", więc trzeba będzie dopytać w szczegółach, co ona zawiera. Ponieważ, diabeł tkwi w szczegółach.

 

Na wstępie zapewne pojawi się pytanie: "Ile będzie kosztował projekt domu?" Odpowiedź nie zawsze jest prosta i łatwa. Ponieważ budżet budowy domu, zarówno w trakcie jego tworzenia i później podczas jego realizacji, stanowi bardziej sztukę niż matematykę.

budżet

Oczywiście, w wielkim uproszczeniu, można oszacować, że wycena to, plus minus 200 tysięcy złotych za niepodpiwniczony dom o powierzchni użytkowej 135 m2 z użytkowym poddaszem i parterem o powierzchni 75 m2, uwzględniając już garaż w bryle budynku. Koszty obejmują potrzebne materiały i robociznę.

 

Sklasyfikuj projekt. Ustalenie odpowiednich priorytetów będzie się wiązało z ustaleniem jakie miejsce nowy projekt będzie zajmował w naszym życiu. Czy jest to nowy i jedyny dom, czy będzie traktowany jako dodatek do już istniejącego? Określ granice budżetu. Rzadko kiedy udaje się poprawnie zidentyfikować wszystkie elementy i etapy budżetu. Oczywiście, poza najbardziej oczywistymi wydatkami związanymi bezpośrednio z projektem domu występują również koszty gruntów, koszty prawne jak również te związane z przeprowadzką, wykończeniem, ogrodem czy koszty wszystkich niezbędnych pozwoleń. Dobrze jest zatem na wstępie zrobić listę wszystkich potencjalnych kosztów i przypisać każdej rozsądną wartość, której nie chcielibyśmy przekroczyć. Złe rozplanowanie środków mogłoby nas pozbawić przyjemności umeblowania wnętrz i zatroszczenia się o jego obejście.

 

Jeśli postanawiasz zainwestować w wymarzone wyposażenie wnętrz, który wyniesie tyle co nowy samochód dobrej klasy, zrezygnuj z uwzględnienia tego rodzaju kosztów w budżecie podstawowym. W pierwszej kolejności ustal, czego naprawdę potrzebujesz i upewnij się, że masz wystarczająco dużo środków na pokrycie rzeczywistych potrzeb.

 

Pozwól sobie jednak na nieco luksusu. Jeśli na przykład salon jest dla ciebie wyjątkowym miejscem w który spędzasz dużo czasu może ci się marzyć, żeby zrobić tam coś naprawdę specjalnego i niezwykłego. Takie podejście pomorze łatwiej znieść wyrzeczenia na innych etapach budowy i cieszyć się wyjątkową atmosferą codzienności, którą się najchętniej otaczasz. Co prawda luksus to nie codzienność ale od czasu do czasu, jak najbardziej można sobie na niego pozwolić.

 

Artykuł powstał przy współudziale: Pracownia Dominanta - gotowe projekty domów

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe