eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły08 08 2016

Niezwykłe pomysły na dekorację ściany

Naklejka czy plakat – znane nam od wielu lat paradoksalnie są niezwykłymi pomysłami na dekorację ściany. Historia plakatów w formie zbliżonej do dzisiejszej zaczęła się już w XIX wieku kiedy na ulicach największych miast obwieszczano za ich pomocą reklamy i informacje o wydarzeniach kulturalnych. Do dziś plakat bardziej kojarzy się z zapowiedziami nadchodzących koncertów niż z elementem dekoracji wnętrz, chyba, że jest to plakat niezwykły…


Naklejki na ścianę vs. plakaty na ścianę

Obecnie plakaty na ścianę przeżywają swoje odrodzenie i coraz chętniej wybierane są jako dekoracja mieszkań. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że bardzo poprawiła się ich jakość wykonania. Chętnie wieszamy plakaty na ścianę z artystycznymi grafikami (popularny portal artiglo.pl mocno się do tego przyczynił) czy inspirującymi cytatami. Często oprawiamy je w ramy, aby zapobiec ich niszczeniu, kurzeniu się oraz aby zapewnić im jak najlepszą prezentację. Wspólnym mianownikiem naklejki na ścianę i plakatu jest z pewnością łatwość w aplikacji, duża dostępność na rynku (choć nie każda naklejka na ścianę warta jest kupna, o czym poniżej) oraz duża szansa na idealne dopasowanie do wystroju. Warto pamiętać, że wzory na ścianę w większości przypadków występują w popularnych, prostokątnych formatach papieru czy specjalnej folii – tutaj naklejka na ścianę ma przewagę nad plakatem, ponieważ jej kształt może być łatwo dostosowany do grafiki, którą przedstawia.


Wzory na ścianę – gdzie i co warto kupować

Naklejki na ścianę i plakaty na ścianę warto kupować w sieci. Być może nie jest to żadne odkrycie, bo tego typu dekoracje dostępne są w większości marketów budowlanych, ale w sieci znajdziesz wiele sklepów, które nastawione są na sprzedaż wyłącznie produktów dekoracyjnych i oferują lepszą jakość ich wykonania. Znajdź sklep, którego produkty są dokładanie opisane; dobrze jest, gdy wzory na ścianę dostępne są w różnej wielkości, aby łatwo dopasować dekorację do wnętrza. Aby naklejka na ścianę wyglądała jak najlepiej powinna być przyklejona równo i bez zagięć. To nie jest trudne, pod warunkiem, że sprzedawca dostarcza produkt na specjalnym papierze transportowym, tak jak robi to serwis artiglo.pl. Jeżeli chodzi o plakat na ścianę, zwróć uwagę na jakość i gramaturę papieru. Zakłada się, że 200 gramów na metr kwadratowy to stosowna gramatura.


Jak dobrać wzory na ścianę

Zarówno naklejka na ścianę, jak i plakat mogą zostać wkomponowane praktycznie w każdą przestrzeń. Dobrej jakości naklejki i plakaty nie powinny ulec uszkodzeniu, nawet wisząc w kuchni. Daje to duże pole do popisu dla dekoratorskiej wyobraźni, ponieważ możesz pozwolić sobie na ozdoby ścienne w całym mieszkaniu! Pamiętaj jedynie o dopasowaniu wielkości dekoracji do proporcji pomieszczenia. W salonie pozwól sobie na więcej i wybierz plakat na ścianę lub naklejkę, które będą w centrum zainteresowania domowników i gości. W sypialni warto postawić na stonowane kolory, które będą sprzyjały odpoczynkowi. W przedpokoju niech zagości wzór, który już od progu będzie podkreślał gusta domowników i zachęcał do wejścia. Wybierz produkt dobrej jakości, który nie zniszczy powierzchni ściany i będzie dopasowany do jej wielkości – potem pozostaje już tylko puścić wodze wyobraźni i przebierać w rozmaitych grafikach!

naklejki plakaty

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe