https://www.high-endrolex.com/43 Oświetlenie LEDowe - czy się opłaca?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły22 07 2016

Oświetlenie LEDowe - czy się opłaca?

Oświetlenie LED to coś co wielu pasjonatom oświetlenia spędza sen z powiek. Ponieważ jest to tak bardzo niejednoznaczne ze względów finansowych, że naprawdę ciężko jest ostatecznie stwierdzić czy jest opłacalne czy nie. Na wielu forach ludzie dyskutują, przegadując się o tym jakie to oświetlenie jest najlepsze i wielu z nich również wypowiada się w bardzo emocjonalny sposób o oświetleniu typu LED.

Jest to naprawdę ciężkie do zrozumienia w sytuacji, kiedy tak wiele osób rozmawiających de facto o sprawach bardzo technicznych wylewa na siebie pomyje dlatego, że mają inne zdanie. Wiele merytorycznych dyskusji, a raczej takich, które zapowiadały się na merytoryczne, zamienia się w później w wielki jeden chaos, w którym użytkownicy przekrzykują się na ten temat. Po czym ostatecznie żaden nie wychodzi zwycięsko z tej dyskusji. Co doprowadza ostatecznie do tego, że polemika nie wniosła nic do ich życia, a jedynie potargała ich nerwy. Jednak jaka jest prawda i kto powinien używać oświetlenia LED, a kto powinien to omijać z daleka?

Efektywność oświetleń LED

Co by nie mówić w większości przypadków oświetlenie LED jest naprawdę bardzo efektywne, trwałe i można by wręcz stwierdzić, że niewyczerpalne, a przy tym energooszczędne. Na rynku nie istnieje żadne inne oświetlenie, które byłoby tak tanie w eksploatacji co oświetlenie tego typu. Chcąc nie chcąc trzeba się zgodzić z tym, że oświetlenie LED jest naprawdę skuteczne jeżeli chodzi o wydajność. Jest to idealne oświetlenie dla osób, które żyją nocą, a dni przesypiają. Ponieważ cenowo wychodzi znacznie mniej niż standardowe żarówki. Ponadto standardowe żarówki mają to do siebie, że bardzo często trzeba je wymieniać, ponieważ ich efektywność jest niska i bardzo szybko się przepalają. Co bywa bardzo frustrujące, zwłaszcza jak ktoś lubi ukrywać swoje oświetlenie, a nie ma później ochoty na rozkręcanie zamontowanego oświetlenia i wyjmowania żarówek oraz wkładania z powrotem nowych. Takie rzeczy w przypadku skomplikowanych instalacji powodują wzrost ciśnienia oraz poddenerwowanie. Ponadto powoduje to utratę cennego czasu, a większość osób nie ma żadnej ochoty, żeby tracić swój cenny czas, który można naprawdę wykorzystać w znacznie lepszy i efektywniejszy sposób niż ciągłe wymienianie przepalających się żarówek. Lecz można spotkać się również z żarówkami LED, które nie są tak efektywne, ponieważ są wykonane znacznie tańszymi kosztami i nie oferuję tak wysokiej jakości. Dlatego jeżeli ktoś ma ochotę nabyć LEDy to musi wiedzieć, że w tym przypadku nie można wybierać najtańszych produktów, zwłaszcza korzystając z popularnych portali aukcyjnych, które można znaleźć w internecie. Ponieważ w większości przypadków można tam znaleźć niskiej jakości egzemplarze żarówek, które są sprowadzone z Chin.

 

LED

 

Ceny oświetlenia LED


Jednak oświetlenie LED ma też swoje wady. Największą wadą tego typu oświetlenia jest jego cena, a co za tym idzie wysoka nieopłacalność w przypadku jego poważnego zastosowania. Co to znaczy poważne zastosowanie oświetlenia LED? Chodzi tutaj o to, że jeżeli macie ochotę wymienić w całym domu oświetlenie, albo chociażby w głównych pokojach i macie ochotę na zakup oświetlenia LED to musicie się liczyć z tym, że gdy chcecie zakupić naprawdę dobrej jakości oświetlenie, które nie będzie w żadne sposób przekłamane, a naprawdę dobre, oryginalne, trwałe i efektywne to niestety chcąc nie chcąc trzeba wydać bardzo dużo pieniędzy, w porównaniu ze standardowym oświetleniem. Nie ma większego sensu kupowanie tanich odpowiedników żarówek LED, ponieważ nawet jeżeli zapłacimy znacznie mniej to istnieje wielka szansa na to, że zwyczajnie trzeba będzie potem kupić je ponownie, a koniec końców możemy doprowadzić do tego, że kupimy kilkukrotnie tańsze odpowiedniki, ostatecznie przepłacając, bo taniej byśmy mieli gdybyśmy od razu kupili sprawdzone oświetlenie LED, które możę kosztować nawet kilkaset złotych.

Kto powinien się zainteresować oświetleniem LED?

Jeżeli masz ochotę na zakup oświetlenie LED, a niedługo planujesz nabyć nowe mieszkanie, które będzie w całkowicie surowym stanie to warto żebyś się wtedy zastanowił nad tym. Ponieważ może nie odbije się to, aż tak drastycznie na Twoim budżecie, jak w przypadku gdybyś wymieniał żarówki pojedynczo. Możliwe,że przy zorganizowaniu większych zakupów otrzymasz w jakimś sklepie rabat, dzięki czemu może zaoszczędzisz kilkanaście, albo nawet kilkadziesiąt procent na kupnie tego typu oświetlenie. Dzięki czemu cena za np. jeden pokój się całkowicie zwróci. Jednak w większości przypadków zastosowanie LED idealnie nadaje się do oświetlenia dodatkowego (tak wyczytamy tutaj). Co do tego to nikt akurat nie ma wątpliwości. Ponieważ wybierając oświetlenie LED w przypadku dodatkowych źródeł światła to ceny wcale nie są, aż tak wysokie. Jednak światło w takim przypadku jest bardziej punktowe i oszczędne niż w sytuacji, gdy używa się znacznie mocniejszych i bardziej kosztownych LEDów. Jednak z pewnymi rzeczami trzeba się zwyczajnie pogodzić. Nie można mieć wszystkiego.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe