eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły24 06 2016

Kilka słów o budynkach pasywnych

Dom pasywny, czyli redukcja zapotrzebowania na ciepło

Budynki pasywne ogrzewane są głównie słońcem. Nie muszą więc być wyposażane w inne, aktywne rozwiązania instalacyjne Zapotrzebowanie na energię w tradycyjnym budynku wynosi ok. 120 kWh/(m²·rok). W budynku pasywnym wartość ta wynosi mniej niż 15 kWh/(m²·rok). Oznacza to, że do ogrzania jednego metra kwadratowego trzeba spalić 1,5 l oleju opałowego, 1,7 m³ gazu ziemnego lub 2,3 kg węgla.

Rozwiązania konstrukcyjne domu pasywnego

Skoncentrujmy się na poszukiwaniu nowych technologii. Postawmy na ludzką kreatywność i innowacyjność – powiedział Michał Paca, ekspert branży gospodarki odpadami i właściciel firmy Ziemia Polska sp. z o.o

Innowacyjność domów pasywnych polega na poprawie parametrów elementów i systemów istniejących w każdym budynku. Projekt domu pasywnego jest tak skonstruowany, że ogranicza straty ciepła. Zewnętrzna powłoka i stolarka okienna nie przepuszcza powietrza. W domu zamontowany jest system wentylacji nawiewno-wywiewnej, która znacznie (nawet do 90%) obniża straty ciepła w domu. Budownictwo pasywne charakteryzuje się wykorzystywaniem promieniowania słonecznego, ciepła oddawanego przez urządzenia i przebywających w budynku ludzi.

domy pasywne

 

Lepsza jakość powietrza

Konstrukcja budynku pasywnego, wykorzystująca wentylację mechaniczną, zapewnia stały dopływ świeżego powietrza. System wentylacyjny utrzymuje optymalny poziom wilgoci w domu, wywiewa powietrze z pomieszczeń generujących przykre zapachy i umożliwia nawiewanie świeżego powietrza do innych pomieszczeń. System wentylacji, którego rury są antystatyczne i wypełnione jonami srebra, filtruje powietrze, oczyszczając je z alergenów, roztoczy, pleśni i innych nieczystości, dzięki czemu w domu oddychamy czystym, świeżym powietrzem.

Niższe rachunki

Domy pasywne pozwalają oszczędzić pieniądze za rachunki. W takim budynku energia elektryczna wykorzystywana jest tylko na sprzęty, ogrzewanie wody i oświetlenie. Dodatkowo, montując panele słoneczne i turbiny wiatrowe, właściciele domów mogą zasilać budynki z niewielkim udziałem dostawców energii.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe