eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły31 05 2016

Renowacja parkietu - cyklinowanie i lakierowanie

No niestety, nie zawsze możemy pozwolić sobie na komfort po prostu jego wymiany, jak zrobilibyśmy to w przypadku paneli, ale o tym możesz poczytać jeśli jeszcze zastanawiasz się nad wyborem parkietu czy paneli. W przypadku parkietu całe szczęści istnieje szereg metod, które sprawią, że podłoga powróci do czasów swojej świetności, odzyskując zarówno zadbany, jak i zupełnie świeży wygląd.

Proces cyklinowania

Sam proces cyklinowania, o ile jak najbardziej dający niesamowite efekty, o tyle jest często dosyć uciążliwy i kosztowny. Generuje dosyć spory hałas podczas prac, jak i tworzy wiele pyłu i kurzu. Cyklinowanie parkietu, jednak czasami jest nieodzowne. Szczególnie w przypadku, gdy posiadając parkiet, niekoniecznie pamiętaliśmy o zasadach jego prawidłowej pielęgnacji. Z czasem poprzez używanie nieodpowiednich preparatów, lub brak ich używania, pod lakierem zaczynają tworzyć się pęcherzyki powietrza, które zdecydowanie niszczą ogólny wygląd gładkiej tafli.  Wtedy trzeba zabrać się do roboty. Najlepiej wynająć w tym celu odpowiednią firmę, która posiada doświadczenie w pracach renowacyjnych. Operują oni specjalnymi urządzeniami, przypominającymi swoim działaniem dużą szlifierkę, którą równo wycyklinują całą podłogę. Pamiętajmy jednak, że cykliniarki taśmowe (bo tak się zwie to urządzenie) nie mogą pracować na podłogach pływających.

 

cyklinowanie

 

Gdy jednak cyklinowanie nie jest według nas konieczne, parkiet można także odnowić samemu, np. lekko przecierając go w problematycznych miejscach, papierem ściernym. Oczywiście mowa tu tylko o możliwości pozbycia się naprawdę płytkich i niewielkich, powstałych wad, poza tym, jeżeli planujemy lakierowanie posadzki, i tak musimy zetrzeć poprzednią warstwę lakieru na całej podłodze. 

Proces renowacji parkietu, potrzebny jest także choćby z powodu naturalnej pracy drewna. Z czasem ulega ono wysychaniu, a w związku z tym się kurczy. Wtedy pojawiają się pomiędzy deskami większe szczeliny, niż byśmy sobie tego życzyli. Po to tęż istnieją na rynku specjalne szpachle żywiczne. Nakłada się je właśnie w te fragmenty parkietu, po czym delikatnie ściera ich powierzchnię cykliniarką lub papierem ściernym, aby móc następnie nałożyć podkład, potrzebny pod właściwe lakierowanie.

Proces lakierowania

Samo lakierowanie, to już nic innego, jak nakładanie kolejnych warstw lakieru (w zależności od potrzeb 2-3 warstwy). Oczywiście pomiędzy nimi, każdą poprzednią warstwę należy zmatowić, znów za pomocą papieru lub cykliniarki.  Odpowiednie nałożenie poszczególnych warstw lakieru, da efekt naprawdę niesamowity, jeżeli tylko podejdziemy do tematu profesjonalnie. Dlatego jeśli nie czujemy się na tyle dobrze, aby mieć pewność, że samemu damy radę (a nie jest to proste), lepiej zatrudnić w tym celu fachowców z doświadczeniem. Profesjonalne cyklinowanie parkietu w Krakowie i okolicach oferuje np. firma Fudalej

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2023 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe