https://www.high-endrolex.com/43 Warto zamieszkać w Gdańsku

Zamieszkaj w Gdańsku

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły25 03 2016

Warto zamieszkać w Gdańsku

Duże miasto z wieloma walorami

Chociaż sam Gdańsk to jedno z większych miast w Polsce, bo mieszka w nich prawie pół miliona osób, to z pobliskim Sopotem i Gdynią tworzy jeszcze większą metropolię. W samym Gdańsku jest lotnisko z wieloma połączeniami, także z samolotami latającymi do innych dużych miast w kraju, wygodna kolej miejska, centra handlowe i kulturalne. Gdańsk, chociaż odbudowany z gruzów wojny, ma bogatą historię i fantastyczny klimat, który ściąga także mieszkańców i turystów z zagranicy.

Oddychaj jodem

Plusem mieszkania w Gdańsku jest bliskość morza. Nie da się ukryć, że spacer po polskiej plaży należy do wyjątkowo przyjemnych. Miękki piasek, szeroki pas nadbrzeżny, letnie plażowania i ogromna porcja jodu.... Mieszkańcy innych miast polski mogą tylko zazdrościć Gdańszczanom możliwości codziennego spędzania czasu nad wielką wodą. Znalezienie mieszkania do wynajęcia w Gdańsku albo zakup własnego pozwoli cieszyć się Bałtykiem o każdej porze roku.

Gdańsk jest miastem bardzo rozwiniętym, ale jednocześnie niezwykle zielonym. Aż jedną czwartą terenów miasta zajmuje zieleń, a spacery po oliwskim zoo nie tylko dzieciom sprawiają wiele radości. Do tego w Gdańsku jest aż 166 pomników przyrody… Lubisz jeździć na rowerze, spacerować, biegać? W Gdańsku są miejsca, w których można to robić nie w pobliżu ruchliwych ulic, ale na skraju parku krajobrazowego…

 

Gdańsk

Praca i nocna zabawa

Jeśli jednak uwielbiasz gwar miasta, sklepy, kluby, restauracje, to i w Gdańsku na ich brak nie możesz narzekać. Całe Trójmiasto to nowoczesny ośrodek, w którym panuje szybkie tempo życia, jest tutaj masa atrakcji oraz duże możliwości rozwoju zawodowego i edukacyjnego. W Gdańsku prężnie działają uczelnie prywatne, jak i państwowe - Uniwersytet, Politechnika, Uniwersytet Medyczny. Z kolei, jeśli chodzi o zabytki czy atrakcje turystyczne, wystarczy wymienić cała starówkę z Ratuszem Miejskim, Fontanną Neptuna, Długim Targiem. To w Gdańsku znajduje się Pomnik Poległych Stoczniowców, Stocznia Gdańska, latarnia morska, działa także wielka arena, na której odbywają się imprezy kulturalne i sportowe. Jest także opera, filharmonia, liczne teatry. Gdańsk pozwala na takie samo robienie kariery i oferuje podobnie zróżnicowane atrakcje jak Stolica, ale za to ceny życia są w nim znacznie mniejsze. Wystarczy zerknąć na ceny mieszkań na sprzedaż w Gdańsku i porównać je z tymi w Warszawie.

Ceny mieszkań w Gdańsku

Aby zamieszkać w Gdańsku nie trzeba od razu kupować mieszkania. Warto Gdańsk najpierw poznać, “zahaczyć” się w jednym miejscu, by potem szukać mieszkań na sprzedaż. Warto dodać w tym miejscu, że zarówno ceny za 1 metr kwadratowy, jak i ceny wynajmu mieszkania w Gdańsku są znacznie niższe niż w Warszawie czy Krakowie. Statystycznie niewielką kawalerkę można wynająć za 1000 zł miesięcznie. Dwupokojowe mieszkanie kosztować nas będzie o ok. 500 zł więcej, a mieszkanie dla dużej rodziny to koszt rzędu 2000-2500 zł miesięcznie. Dużo zależy oczywiście od standardu wykończenia oraz dzielnicy, w której jest położone. Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku znajdują się zarówno w starych dzielnicach miasta, jak i na nowoczesnych osiedlach położonych na obrzeżach, dlatego każdy, kto zdecyduje się na stałe osiąść w Trójmieście będzie miał ogromne możliwości wyboru lokum, zarówno na kredyt, jak i za gotówkę, z drugiej ręki, czy od dewelopera.

Oferty mieszań w Gdańsku i innych miastach w Polsce znajdziesz na http://homla.pl/

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe