https://www.high-endrolex.com/43 Ocieplenie dachu - jak to zrobić?

Ocieplenie dachu

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły08 03 2016

Ocieplenie dachu - jak to zrobić?

Spośród polecanych przez specjalistów metod izolacji, na pierwszy plan wysuwa się ostatnimi czasy ocieplanie przy wykorzystaniu pianki poliuretanowej PUR. Ten stosunkowo nowy sposób zyskuje sobie coraz większe grono zwolenników, którzy doceniają łatwość wykonania izolacji, relatywnie niskie jej koszty, a także szczególnie pożądane parametry technicznego i użytkowe tego materiału. Nie może więc dziwić, że stopniowo wypierać zaczyna on alternatywne metody ociepleń przy wykorzystaniu styropianu oraz wełny mineralnej. W porównaniu do tych sposobów, ocieplenia pianką poliuretanową charakteryzują się odczuwalnie lepszymi parametrami termoizolacyjnymi wykorzystywanego materiału, całkowitą przyjaznością dla ludzi i środowiska, a także wyeliminowaniem niektórych z niekorzystnych zjawisk i procesów, związanych z pogarszaniem się wraz z upływem czasu właściwości termoizolacyjnych ocieplenia. Pianka jest produktem całkowicie obojętnym chemicznie, nie wchodzi w reakcje z żadnymi z występujących naturalnie w przyrodzie substancjami i pierwiastkami. Przez cały okres jej eksploatacji zmianom nie ulegają jej parametry fizyczne, które wpłynąć mogłyby na pogorszenie posiadanych współczynników termoizolacyjnych. Niemalże natychmiast po jej aplikacji metodą natrysku zwiększa wielokrotnie swoją objętość, wypełniając wszystkie szczeliny oraz trudno dostępne miejsca, sprzyjające powstawaniu tzw. mostków termicznych, które negatywnie wpływają na jakość wykonanej izolacji.

 

Ocieplenie dachu

Wykonanie ocieplenia dachu (właściwie – poddasza) metodą natryskową warto zlecić podmiotom specjalizującym się w tego rodzaju pracach. Posiadają one wymagane doświadczenie przy realizacji dociepleń budynków, a także dysponują dobrej jakości sprzętem oraz pracownikami, którzy nie tylko dobrze wykonają swoją pracę, ale też pomogą rozwiązać mogące pojawić się problemy natury technicznej. Profesjonalne firmy świadczące tego rodzaju usługi pomogą także w wyborze optymalnych surowców i materiałów. Warto także pamiętać, że o ile nie zawsze cena usługi świadczyć będzie o jej jakości, wystrzegać raczej powinno się podmiotów oferujących zarówno rażąco wygórowane, jak też wyjątkowo niskie stawki za swoją pracę. W obu przypadkach okazać się może, że wykonane ocieplenie dachu nie będzie licować z jego ceną – bądź to z uwagi na niską jego jakość, bądź też z uwagi na jakość nieadekwatną do przyjętej ceny. Dlatego też zaleca się nie tylko skorzystanie z porad zadowolonych znajomych, ale także skonfrontowanie ze sobą cenników poszczególnych firm, które będą w stanie wykonać dla nas prace izolacyjne.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe