eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły25 02 2016

Listwy styropianowe, czyli prosty sposób na dekorację sufitu

Czym są listwy przysufitowe?

Obecnie listwy przysufitowe są najczęściej produkowane ze styropianu; takie rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze, listwy nie są ciężkie, co zdecydowanie ułatwia ich montaż, a także zapobiega pęknięciom czy kruszeniu się. Nie oznacza to jednak, że listwy nie są twarde - ich elastyczność jest minimalna, dzięki czemu nie wyginają się. Specjalnie wykonane listwy nie przypominają zresztą wyglądem styropianu; charakterystyczna dla niego faktura jest właściwie niezauważalna. Listwy styropianowe są używane do dekoracji sufitu, świetnie maskują także wszelkie nierówności.

 

Do czego służą?

Listwy sufitowe służą przede wszystkim do dekoracji. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza w domach, gdzie na suficie widać ślady niedociągnięć; listwy idealnie zamaskują wszelkie niechciane efekty. Ważniejsza jest jednak funkcja dekoracyjna listew - producenci oferują listwy w różnym kształcie, zdobione nierzadko w fantazyjny sposób. Warto zwrócić na to szczególną uwagę; jeśli planujemy bowiem zakup takich listew, ich ozdobny profil powinien pasować do wnętrza pomieszczenia. Proste, surowe listwy najlepiej sprawdzą się w biurach i innych oficjalnych przestrzeniach; z kolei listwy z motywami kwiatów doskonale mogą posłużyć jako ozdoba w eleganckich i bogatych wnętrzach (jak wybrać listwy styropianowe podpowie poradnik Castoramy). Dobrze jest pamiętać, że listwy mogą także wpłynąć na optykę postrzegania pomieszczenia - umocowane pod sufitem wydłużają ściany i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się znacznie wyższe. To kolejny pożądany efekt w większości mieszkań, szczególnie tych urządzonych w bogatym stylu.

sufit

Montaż listew przysufitowych

Jak zamontować listwy styropianowe? Pierwszym krokiem powinno być staranne docięcie listew w miejscu narożników, inaczej całość nie będzie do siebie pasować; cięcie listew powinno wykonywać się małą piłką o drobnych ząbkach, by nie naruszyć konstrukcji listwy. Podłoże, do którego będziemy mocować listwy, musi być suche, czyste, twarde i gładkie, wobec czego należy dane miejsce oczyścić i poczekać aż wyschnie, a rzucające się w oczy nierówności – wyrównać. Na listwach rozprowadza się następnie klej i przykleja pod sufitem, a ewentualny nadmiar usuwa się przy pomocy gąbki. W przypadku, gdy konieczne będzie szpachlowanie ubytków, czynność należy wykonać dopiero po dwóch dniach od montażu listew. Podobnie należy postąpić z ewentualnym szlifowaniem połączeń; jeśli zrobimy to wcześniej, listwy mogą odpaść.

 

Listwy przysufitowe to jeden z najprostszych sposobów na efektowną dekorację sufitu. Maskują niedoskonałości, są łatwe w montażu, a w dodatku nadają pomieszczeniu charakterystyczny klimat.

 

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe