Regulację temperatury umożliwią grzejniki z termostatami, umożliwiającymi ustawienie lub zmianę parametrów pracy urządzenia zgodnie z naszymi upodobaniami i potrzebami.

 
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki





Dział: Artykuły17 02 2016

Grzejniki do sypialni – zdrowie, komfort i design

Sypialnia to miejsce, w którym ze szczególną troską należy zadbać o odpowiednią temperaturę, poziom nawilżenia powietrza i wentylację. Do pełni relaksu i komfortu potrzebny jest również odpowiedni wystrój wnętrza. Wybierając grzejniki do sypialni nie zapominajmy więc o nowoczesnych kaloryferach dekoracyjnych.

Na co zwracać uwagę wybierając grzejnik do sypialni?

Miejsce montażu grzejnika

Grzejniki należy montować w miejscach, gdzie występują największe straty ciepła. Dlatego też najczęściej instaluje się pod oknami. Zapewni to odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu generowane ciepło skieruje się ku górze, zmiesza z chłodem spływającym z okna i równomiernie rozejdzie po pomieszczeniu. Grzejników nie należy również zastawiać ciężkimi meblami, gdyż powietrze nie będzie mogło swobodnie krążyć, a tym samym efektywność ogrzewania zostanie ograniczona.

Warto więc tak zaaranżować wnętrze, by grzejnik znajdował się możliwie najdalej od łóżka. Po pierwsze właśnie ze względu na zapewnienie urządzeniu odpowiedniej przestrzeni do pracy, a po drugie bliskość grzejnika może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie.

Regulacja temperatury

W sypialni temperatura powinna być niższa o ok. 2 stop. C niż w pozostałych wnętrzach. Warto również obniżać jej wartość w ciągu dnia, gdy przebywamy w pracy czy zajmujemy się pracami domowymi w kuchni czy salonie (innej temperatury wymaga oczywiście sypialnia rodziców, a innej sypialnia dziecka, w której najmłodszy domownik nie tylko śpi, ale również się uczy, bawi i przyjmuje kolegów).

Regulację temperatury umożliwią grzejniki z termostatami, umożliwiającymi ustawienie lub zmianę parametrów pracy urządzenia zgodnie z naszymi upodobaniami i potrzebami.

Różne modele termostatów pozwalają nam na bardziej zaawansowane sterowanie temperaturą. Odpowiednio zaprogramowane urządzenia obniżają temperaturę w nocy oraz podczas nieobecności w domu, a nawet gdy pomieszczenie nagrzewa się od słońca. Zawór grzejnika zamyka się automatycznie również gdy otwieramy okno, by zapobiec niepotrzebnym stratom energii. Warto pamiętać, że już obniżenie temperatury w domu o jeden stopień C pozwala na zmniejszenie zużycia energii nawet o 5%.

Nawilżanie powietrza

Dla komfortu snu i naszego zdrowia, w sypialni należy zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia powietrza. Najprostszym sposobem jest wieszanie pojemników z wodą przy grzejniku, wypieranym jednak przez bardziej skuteczne elektryczne nawilżacze powietrza.

Jeżeli w sypialni zainstalowany jest grzejnik płytowy, nie należy nań kłaść na przykład mokrych ręczników w celu nawilżenia powietrza! Na górze urządzenia znajdują się bowiem otwory, przez które ciepłe powietrze się wydobywa  – zasłonięcie ich wpływa niekorzystnie na pracę grzejnika.

Estetyka urządzeń

(Nowoczesna elegancja szklanego panelu doskonale współgra z modnymi, nowoczesnymi sypialniami. Na zdjęciu szklany grzejnik panelowy Dimplex Girona, fot. Glen Dimplex)

(W sypialni, gdzie śpimy należy wybrać pastelowe i przytłumione, spokojne kolory. Jednak warto przełamać tą konwencję i postawić czasem na mocniejszy kolor, chociażby na jednej ze ścian. Na jej tle doskonale prezentować się będzie nowoczesny grzejnik o ciekawym designie. Na zdjęciu grzejnik Solius z systemem ASP eliminujący zjawisko cyrkulacji kurzu, fot. Atlantic Polska)

(Umiejętnie dobrany i ciekawie zaprojektowany model podkreśli charakter pomieszczenia. Urządzenia grzewcze nie muszą psuć walorów urządzanego wnętrza. Na zdjęciu nagrodzony prestiżową nagrodą RedDot Design Award 2012 grzejnik Fina, fot. Zehnder Polska)

 

Źródło: DOM.PL, 01.2016

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy






    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe